Başkan Çolakbayrakdar: Akademide 9 ayda 15 bin 619 kişi hizmetlerden faydalandı

Başkan Çolakbayrakdar: Akademide 9 ayda 15 bin 619 kişi hizmetlerden faydalandı

Başkan Çolakbayrakdar: Akademide 9 ayda 15 bin 619 kişi hizmetlerden faydalandı

01 Ekim 2019, Salı 11:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA)- KOCASİNAN Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Vatandaşlarımıza birçok branşta eğitim verdiğimiz akademide bu yıl 9 ayda 15 bin 619 kişiye verilen hizmetlerden faydalandı" dedi.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen AK Parti Kocasinan Eylül Ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısında, Kocasinan ilçesine yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi. Sosyal belediyecilikte Türkiye ve Kayseri’de örnek hizmetler gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle vatandaşların gönüllerine dokunduklarını ifade etti. Birçok projeyle öncülük ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, "2016 yılının Aralık ayında hayata geçirdiğimiz Kocasinan Akademi ile eğitim, sosyal, kültür, sanat, spor gibi hayatın her alanında 7’den 70’e herkese hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımıza birçok branşta eğitim verdiğimiz akademide bu yıl 9 ayda 15 bin 619 kişiye verilen hizmetlerden faydalandı. Özellikle çocukların geleceğe daha iyi ve daha donanımlı hazırlanmaları için yepyeni kurslar açıyoruz. Kocasinan’ın farkındalığını göstermek için açtığımız Robotik kodlama kursuyla teknoloji tüketen değil, teknolojiyi üreten nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Eğitimle geleceğin bilim adamlarını ve teknoloji yıldızlarını yetiştirmeye katkı sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Engelsiz belediyecilik anlayışıyla engelli çocuklara tesislerde etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Özellikle doğuştan engelli Resul Duran ve Havva Ulu isimli vatandaşlarımızın sokağa rahatça çıkabilmesi için ailelerinin isteği doğrultusunda evlerine engelli asansörü yaparak, gönüllere dokunduk. Ayrıca otizmli çocuklarımızın eğitim görebileceği ve keyifli vakit geçirecekleri bir sosyal tesis yapacağız. Otizm Spor Merkezi ile otizmli çocuklarımızın spor yaparak daha mutlu bireyler olmalarını sağlayacağız. Sosyal belediyecilik adına daha güzel hizmetler yapmaya devam ederek, çocuklarımıza, kadınlara ve engelli kardeşlerimizin hayatlarına dokunan hizmetler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kayseri’de sıcak hava balonu uçuşlarına pandemi etkisi