Başkan Eken: Medikal firmaları çözüm bekliyor

Başkan Eken: Medikal firmaları çözüm bekliyor

Başkan Eken: Medikal firmaları çözüm bekliyor

25 Kasım 2021, Perşembe 10:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SİVAS, (DHA) - SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, kamu hastanelerinden alacaklarını tahsil edemeyen medikal firmalarının sıkıntılarının devam ettiğini söyledi.
Sık sık medikal firmalarının sorun ve sıkıntılarını gündeme taşıyan STSO Başkanı Mustafa Eken, medikal firmalarının kamu ve üniversite hastaneleri ile yaşadığı tahsilat probleminin çözülmesi için yetkililerden destek beklediklerini belirterek, "Bu sorun çözülemez ise ne yazık ki istihdam, ekonomi ve ürün tedariği açısından ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz" dedi.
STSO Başkanı Mustafa Eken, 2020 yılının mart ayında başlayan ve tüm dünyayı etkisi alan Koronavirüs salgınının, medikal sektöründe yaşanan sorunları artırdığını söyledi.
Medikal sektörünün sorunlarının çözülemediğini ve kar topu gibi her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Başkan Eken, "Geçtiğimiz yıl da medikal firmalarımızın sorunlarını gündeme taşıdık. Alacaklarını tahsil edemediği için iflasın eşiğine gelen medikal firmalarımızın sorunlarının çözümü için Sağlık Bakanlığımızdan konuyla ilgili acil düzenleme bekliyoruz" diye konuştu.
Kentte STSO’ya bağlı 60’a yakın firma olduğunu dile getiren Başkan Eken, "Medikal sektöründe uzun süredir devam eden, sektörün ve istihdamın devamlılığını ciddi şekilde tehdit eden, kamu ve üniversite hastanelerinden tahsilat problemine ivedilikle bir çözüm bulunmalı" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zara Ziraat Odası öğrencilere burs desteğini başlattı