Başkan Gülsoy'dan yerli otomobil değerlendirmesi

Başkan Gülsoy'dan yerli otomobil değerlendirmesi

Başkan Gülsoy'dan yerli otomobil değerlendirmesi

28 Aralık 2019, Cumartesi 18:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye'de üretilecek yerli otomobil ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Ülkemiz için son derece kıymetli gördüğüm yerli ve milli otomobilimizin bir dünya markası olacağına inanıyorum" dedi.
Gebze'de dün tanıtımı yapılan yerli otomobille ilgili değerlendirmede bulunan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, yerli otomobilin ülke için önemli bir adım olduğunu söyledi. Gülsoyilk yerli otomobilin lansmanına katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. İki yıl önce çıkılan yolda bugün gelinen noktanın, tüm yüzleri güldürdüğünü ifade eden Başkan Gülsoy, “2017 TOBB Genel Kurulu’nda Sayın Cumhurbaşkanımızın birlik başkanımıza yerli otomobil konusunda yaptığı çağrı cevap buldu. O gün ‘elimizi taşın altına koymaya hazırız’ diyerek bu konudaki hassasiyetini dile getiren kıymetli hemşehrimiz Rifat Hisarcıklıoğlu, başardığı tüm diğer işlerde olduğu gibi bu projeye inandı ve Türk özel sektörüyle harekete geçti. Cumhurbaşkanımız inandı, başkanımız inandı, iş dünyası inandı ve en önemlisi milletimiz inandı. Bugün gerçekleşen törende, salondaki herkes, ortak gurura şahit oldu” diye konuştu.
Gebze’de gerçekleşen lansman sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabine üyelerinin yer aldığı kalabalık bir heyet, Kayseri’nin yöresel ürünlerinin yer aldığı sofraya konuk oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kayseri lezzetlerinden ikram edildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Melikgazi ağaçlandırıldı