Başkan Kartoğlu, Necip Fazıl Kısakürek’i kabri başında andı

Başkan Kartoğlu, Necip Fazıl Kısakürek’i kabri başında andı

Başkan Kartoğlu, Necip Fazıl Kısakürek’i kabri başında andı

25 Mayıs 2021, Salı 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, kızı Beren Kartoğlu ile birlikte Türk edebiyat ve düşünce tarihinin en önemli isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek’i kabri başında dualarla yâd etti.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türk düşünce hayatında fikirleri ve eserleriyle derin izler bırakan yazar ve şair Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 38. yıl dönümüne kabri başında andı. Kızı Beren Kartoğlu ile Necip Fazıl Kısakürek’in Eyüpsultan Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret eden Başkan Kartoğlu, Üstad’ı anlamaya ve sonraki nesillere anlatmaya devam edeceklerini belirtti.

“ÜSTAD’IN LAFININ DOSTU OLDUM”

Üstad Kısakürek’in dünyaya ve dünyalığa bağlı bir Müslüman olmadığını belirten Başkan Kartoğlu, “Üstad, Allah’a bağlı bir Müslüman olmak için sonsuz gayret içinde yaşadı ve bunu başardı. Aynı zamanda birlik ve beraberlik içinde, omuz omuza bir toplum meydana getirmek için büyük gayret gösterdi. Ben de bu düşüncelerle büyüdüm, onun sözleriyle olgunlaştım. Üstad’ın lafının dostu oldum, çilesinin ise yabancısı olmadım” dedi. 

“ÜSTAD’I İYİ ANLAMALIYIZ”

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in bütün Müslümanları kardeş bildiğini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Üstad’ı hem anmak hem de anlamak için kabrini ziyaret ettik. Kızım Beren’e de Üstad’ın düşünce hayatımdaki yerini anlattım. Üstad’ı iyi anlamalıyız ve onun eserlerini okumalıyız. Vefatının 38’inci yılında rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bahçeşehir Demiröz Eğitim ve Yaşam Vadisi törenle açıldı