Başkan Kocaispir 8 yıllık imar sorununu çözdü

Başkan Kocaispir 8 yıllık imar sorununu çözdü

Başkan Kocaispir 8 yıllık imar sorununu çözdü

14 Ocak 2022, Cuma 11:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- YÜREĞİR Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Koza ve Yeşilbağlar mahallelerinin kangren haline gelen 8 yıllık imar sorununu çözdü. Mülkiyet sahipleri artık ruhsat alabilecek.
Yüreğir ilçesine bağlı Koza ve Yeşilbağlar mahallelerinde yaklaşık 75 hektarlık alanda 2014 yılında ilan edilen ve sürecin uzaması ile vatandaşların elini konulu bağlayan rezerv yapı alanı, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in bakanlık düzeyinde gerçekleştirdiği yoğun Ankara temasları ile çözüme kavuştu. Vatandaşlardan gelen talep ve Başkan Kocaispir’in temasları ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı rezerv yapı alanını iptal etti. Bakanlığın imar planı notlarında yer alan “Kentsel Tasarım Projeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığında onaylanmadan uygulamaya geçilemez” ibaresinin iptal edilmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliği’nin de Yüreğir Belediye Meclisi’nin onaylanmasıyla bölge yeniden imara açıldı.
‘VATANDAŞIMIZ RUHSAT İÇİN BAŞVURABİLİR’
2014 yılının ortasından bu yana devam eden yaklaşık 8 yıllık sorunu çözüme kavuşturan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Koza ve Yeşilbağlar mahallelerimizde kangrene dönüşen sorunu çözmenin ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bahse konu 75 hektar alanda mülkiyet sahibi olan vatandaşlarımız artık belediyemize müracaat ederek imar durumu alıp yapı ruhsat işlemlerine başlayabileceklerdir. Yüreğir’imize, Adana’mıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Kararı sevinçle karşılayan mahalle sakinleri Başkan Kocaispir’e teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Kocaispir’den Siirt’teki köy okullarına kitap desteği