Başkan Muhittin Böcek'in sağlık durumu hakkında açıklama

Başkan Muhittin Böcek'in sağlık durumu hakkında açıklama

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip corona virüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in klinik seyrinin kritik ancak stabil olarak devam ettiği bildirildi.

11 Ekim 2020, Pazar 12:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başhekimlikten yapılan açıklamada, Başkan Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin sürdüğü kaydedildi. Son 24 saatte olumsuz herhangi bir gelişme olmadığı kaydedilen açıklamada, "Başkan Böcek'in klinik seyri kritik fakat stabil olarak devam etmektedir" ifadesine yer verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu. Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eski milletvekiline silahlı saldırı