Başkan Tütüncü'den Antalya Havalimanı taksicilerine yeni lokal

Başkan Tütüncü'den Antalya Havalimanı taksicilerine yeni lokal

Başkan Tütüncü'den Antalya Havalimanı taksicilerine yeni lokal

17 Haziran 2021, Perşembe 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, sorumluluk bölgesinde olmamasına rağmen taksici esnafının isteğini kırmayarak sözünü verdiği Antalya Havalimanı Taksi Durağı ek bina inşası tamamlanarak, esnafın hizmetine sunuldu.
Kepez Belediyesi, Antalya Havalimanı Taksi Durağı'na taksici esnafının yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunabileceği 105 metre kare kapalı ek bina kazandırdı. Bahçe bölümüne de 100 metre kare üstü kapalı etrafı açık oturma alanı inşa eden Kepez Belediyesi, Antalya Havalimanı Taksi Durağı etrafını da, çimlerle yeşillendirdi, rengarenk çiçeklerle donattı. Taksici esnafının lokal olarak kullanmayı planladığı ek bina, Taksi Durağı Genel Kurulu'nda hizmete sunuldu. Açılışa, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik de katıldı.
246 TAKSİCİ ESNAFINA HİZMET VERECEK
Açılışta konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, belediyesi sınırları içinde olmamasına rağmen göreve geldiği günden bu yana esnafa her türlü desteği sağladığını söyledi. Kepez Belediyesi tarafından inşa edilen ek binanın taksici esnafı tarafından lokal olarak kullanılacağını ve 246 taksici esnafına hizmet vereceğini belirten AESOB Başkanı Dere, "Ben 'Esnaf dostu Hakan Tütüncü' diyorum. Bu sözler hak edene söylenir. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü bunu hak ediyor. Esnafımız adına kendilerine çok teşekkür ederiz" dedi.
KALBİMİZ, GÖNLÜMÜZ ESNAFIMIZLA
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'de genel kurulun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu, taksici esnafının kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Tütüncü, şunları söyledi: “Havaalanı taksi durağı da farklı açılardan çok daha önem arz ediyor. Neden? Çünkü Havaalanı Taksi Durağı Antalya'nın en büyük taksi durağı. Havaalanı Taksi Durağı Türkiye'nin ikinci büyük havalimanının taksi durağı. Bu sebeplerden dolayı burası ayrı bir ilgiyi, ayrı bir özeni gerektiriyor. Bizde her zaman kalbimizi, gönlümüzü sevgili esnaf kardeşlerimize açık tuttuk. Bizi nerede görmek istedilerse bizde tamda orada olmak istedik. Geçtiğimiz yaz pandemi sebebiyle esnaflarımıza teşekkür ziyareti sırasında, Havalimanı esnafımızı da ziyaret etmiştik. Esnafımız, 'Başkanım bizim taksi durağı bir hayli eskidi. Artık bunu yenileyelim' talebinde bulundular. Burası bizim idari sınırlarımız içinde değil, ama havaalanı taksi durağı bizim gönül sınırlarımızın tamda merkezinde."
"Taksici esnafımız bizim toplumumuzun kalbidir" diyen Başkan Tütüncü, proje kapsamında Kepez'deki bütün taksi duraklarının içinde tuvaleti, banyosu olan konforlu duraklar haline getirdiklerini söyledi. Başkan Tütüncü, "Pandemi döneminde de taksici esnafımızı unutmadık. 14 ay boyunca her hafta periyodik olarak dezenfeksiyon hizmetini götürdük. Hem 39 taksi durağına, hem de 620 taksici esnafımıza. Kepez'deki taksici esnafımız nasıl bizler için kıymetliyse, havaalanı taksi durağı esnafımız da o kadar kıymetli" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye, taksici esnafı adına Havalimanı Taksi Başkanı Sebahattin Küçükbaşkan tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Kurdele kesimiyle de Antalya Havalimanı Taksi Durağı ek binası esnafın hizmetine sunuldu.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dokumapark'ta sanat coşkusu