Başkan Tütüncü'nün 10 Kasım mesajı

Başkan Tütüncü'nün 10 Kasım mesajı

Başkan Tütüncü'nün 10 Kasım mesajı

09 Kasım 2021, Salı 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83'ncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Tütüncü'nün mesajı şöyle;

"Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir lider ve büyük bir devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 83. yılında minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milletine değil; azmi, zekası, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuş, 'Ya istiklâl, ya ölüm!' diyerek bir milleti ayağa kaldırmış ve Türkiye Cumhuriyeti gibi bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan, güçlü ve sağlam bir eseri ortaya koymuştur.

Bu gün bizlere düşen Cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı her koşulda korumak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere hedef gösterdiği, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine taşıma gayreti ile çalışarak güzel yarınlara hep birlikte ulaşmak ve gelecek nesillere daha güçlü olarak teslim etmektir.

Vefatının üzerinden geçen 83 yıla rağmen bugün hala şanlı bayrağımızın gölgesinde hep bir ağızdan bağımsızlık destanımız olan İstiklal Marşımız büyük bir gururla söylenebiliyor ve ezanlarımız okunabiliyorsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Her 10 Kasım'da hayat dururken duyduğumuz siren sesi bize onun kaybını değil, fikirlerini ve

eserlerini algılama, anlama ve korumamız için bize emanet bıraktıklarını bir kez daha hatırlamamızı sağlıyor. Kepez Belediyesi olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına duyduğumuz bu minnetle; Antalya tarihine ışık tutan 'Bir Zamanlar Antalya

Müzesi'ni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında kentimize armağanı ettik. Yine 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramımıza özel '98.Yıla Özel 98 Eser Cumhuriyet Sergisi' düzenledik. Vefatının yıl dönümünde de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Osmanlıca kaleme aldığı 1927

yılına ait orijinal baskı 95 yıllık 'Nutuk' ile 100 yıllık Sakarya Meydan Muharebesi ve 1. İnönü Muharebesinin orijinal savaş haritasını 10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe Cemil Meriç Kütüphanesi'nde sergiye açıyoruz.

Türk Milleti olarak bu duygu ve düşüncelerle birlik ve beraberliğimizden hiç vazgeçmeyecek; her şart ve koşulda kenetlenmeyi bilecek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar payidar kılacağız.

Cumhuriyet'imizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın kahramanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını ve bu toprakların bize vatan olması için gözünü kırpmadan canını veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları Şad olsun."

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yetişkinlere ücretsiz diş tedavisi hizmeti başladı