Başkan Uysal'dan Kaleiçi daveti

Başkan Uysal'dan Kaleiçi daveti

Başkan Uysal'dan Kaleiçi daveti

30 Kasım 2019, Cumartesi 11:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bentour'un yurtdışından 800'e yakın seyahat acentesini ağırladığı büyük gala gecesinde tüm katılımcıları; 15-18 Ekim 2020'de yapılacak Kaleiçi Old Town Festivaline davet etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bentour'un gala gecesine katıldı. Başkan Uysal burada yaptığı konuşmada, katılımcıları 15-18 Ekim 2020'de yapılacak Kaleiçi Old Town Festivaline davet etti. Antalya merkezde 3500 yıllık bir antik kent, Antalya'nın çekirdeği Kaleiçi'nin bulunduğu belirten Başkan Uysal,

"Antik kentler, bizlere insanlığın bütün kültürel birikimini anlatıyor. Bunu vurgulamak için bir festival yapıyoruz. bu yıl 10-13 Ekim tarihleri arasında 24 ülkeden 48 antik kenti ağırladık. Bu kentlerle, tarihi kentlerin sorunlarını konuştuğumuz bir forum yaptık ve oybirliği ile bir deklerasyon imzaladık. Yaşayan antik kentleri, modern yaşamın ve ticari yaşamın baskılarından korumak istiyoruz. 2000-3000 yıllık binaların yüzeyinde büyük ticari tabelalar görmek istemiyoruz. Bütün antik kentlerde merkezi bir yönetim sistemi ve yetki konusunda netlik istiyoruz. Bütün antik kentleri birbiri ile kardeş ilan ediyoruz ve onların dayanışmasını sağlamak üzere çalışıyoruz. Bu misyonla deklerasyonumuzu imza altına aldık ve antik kentler dergisinin ilk sayısını da birlikte çıkardık. Kaleiçi Festivalimiz gelecek yıl 15-18 Ekim arasında yapacağız. Almanya bu yıl ki onur konuğumuz. İnsanlığın kültürel birikimine ilgi duyan ve insanlığın kültür birikimi için herkesle dayanışma içinde olmak isteyenleri festivalimize bekliyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ahmet Yatmaz Caddesi sil baştan