Başkan Yalçın, çiftçilerin fasulye hasadına katıldı

Başkan Yalçın, çiftçilerin fasulye hasadına katıldı

Başkan Yalçın, çiftçilerin fasulye hasadına katıldı

01 Ekim 2021, Cuma 16:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ,(DHA)-TALAS Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilçedeki çiftçilerin fasulye hasadına katıldı.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, il ve ilçe tarım yetkilileriyle Alaybeyli Mahallesi’ndeki çiftçilerin fasulye hasadına katıldı. Talas Belediyesi’nin tohum desteğinden yararlanan Alaybeyli çiftçilerinden Ali Sancak, “Başkanımızın desteğiyle 250 dönüm nohut, 250 dönüm de fasulye ekimi yaptık. Allah’a şükür verimimiz çok iyi. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızın cesareti, başkanımızın desteğiyle tarımda aşamayacağımız konu yok. Fasulyeden çıkan samanla aynı zamanda hayvanlarımıza 16 farklı proteinin bulunduğu yem elde ediyoruz” dedi.
Alaybeyli Muhtarı Ender Şahin de müthiş bir verim aldıklarını belirterek, “Hiç ummadığımız verim aldık. Bu, fasulyede ikinci dönem ekimimiz. Daha önce hiç denenmemişti. Sağ olsun başkanımız tohum, ekipman ve rehberlik desteğiyle bizi cesaretlendirdi. Başkanımıza bize her konuda sağladığı yardımlardan dolayı çiftçilerim adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, 1’e 45 verimin hiçbir sektörde kısa zamanda elde edilemeyecek bir sonuç olduğuna dikkat çekerek, “Maşallah. Çalışırsanız Cenab-ı Allah da veriyor. Toprak cömerttir. O bakımdan biz çiftçimize bu yıl 9 ton fasulye desteğinde bulunduk. Geçen yıl fasulye, nohut, yeşil mercimek ve kabak çekirdeği tohumu desteğinde bulunmuştuk. Bu yıl da yaptık. Nasip olursa gelecek yıl da hayvanlar için yem bitkisi üretiminde öncü olacağız. Bunların hepsi belediyemizin destekleriyle ortaya çıkan sonuçlar. Bu dokunuşlar çok önemli. Devletimiz ve belediyemiz çiftçimize öncü olduğu sürece topraklarımız kendi kendine fazlasıyla yetecek durumda.” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Lig başlayana kadar hazır hale geleceğimize inanıyorum'