Başkan Zolan'dan gençlere tavsiyeler

Başkan Zolan'dan gençlere tavsiyeler

Başkan Zolan'dan gençlere tavsiyeler

25 Temmuz 2021, Pazar 11:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

DENİZLİ Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin düzenlediği programda gençlerle bir araya geldi. Gençlere tavsiyeler veren Başkan Osman Zolan "Birlik ve beraberlik içerisinde bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmamız gerekiyor " dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile bir araya geldi. Çamlık Parkı'nda düzenlenen programa, Başkan Zolan'ın yanı sıra, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden ve Gençlik Meclisi gönüllüleri katıldı. Gençlerle sohbet eden Başkan Osman Zolan merak edilen soruları yanıtladı. Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, çalışmalarına pandemi sürecinde de aralıksız devam ettiklerini, normalleşmeyle birlikte birçok yeni proje ve çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

'GENÇLİK MECLİSİ, BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, gençlerle yeniden yüz yüze buluşmuş olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade edip, "Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi bizim göz bebeğimiz. Öğrencilik hayatında, meslek hayatında ya da farklı işler icra eden, her kesimden gençler bir arada olsun düşüncesiyle Gençlik Meclisimizi kurduk.  Gençlik Meclisimize göstermiş olduğunuz ilgi ve katılımdan dolayı teşekkür ediyorum. Birlikte birçok güzel proje ve işleri hem şehrimiz hem de ülkemiz için yapmaya devam edelim" diye konuştu.

GENÇLERE TAVSİYELER

Konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Osman Zolan, hayat boyunca alınan eğitimlerin karşılaşılacak sorunların çözümünde yol gösterici olacağını dile getirerek, "Donanımlı olmak, kendinizi geleceğe hazırlamanız gerekiyor. Boş vakit geçirmemek gerekiyor. Sizler Gençlik Meclisi'nde dolu dolu birçok alanda eğitimler alıyor, donanımlı hale getiriyorsunuz. Bugün aldığınız eğitimlerin çok fazla anlamı olmayabilir, fark etmezsiniz ama o donanımlar gün gelecek sizi başka boyutlara taşıyacak, önünüze çıkan birçok sorunları çözmenize yarar sağlayacak, hayatınızı kolaylaştıracaktır. Eğitim-öğretim hayatınız başarılı geçsin, iş hayatınızda inşallah gönlünüzdeki neyse o nasip olsun.  Şehrimizde daha ileriye gitsin, birlik ve beraberlik içerisinde bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmamız gerekiyor" diye konuştu.

GENÇLERDEN TÜRK BAYRAĞI SÜRPRİZİ

Gençlerin birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye'yi daha ileriye taşımak için geçmişten güç alması gerektiğini belirten Başkan Zolan, "Bu vatan, bu bayrak bize bedelsiz gelmedi. Geçmişten bugüne şehitlerimizin kanlarını, canlarını feda etmesiyle geldi, bunu hiç unutmayacağız, tartıştırmayacağız. Şehitlerimizin manevi şahsiyetlerini korumamız gerekiyor. Bugün huzurlu ve mutlu şekilde yaşamamızı sağlayan şehitlerimizdir.  Ülkemize emek vermiş, ömrünü vermiş büyüklerimiz var. Taş taş üstüne koymuş, eserler koymuş başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere geçmişten bugüne emek veren tüm devlet büyüklerimize ve ecdadımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Tarihi şahsiyetlerimize sahip çıkmamız, söz söyletmememiz gerekiyor. Bunlar bizi biz yapan ortak paydalarımız, her Türk gencinin sahip çıkacağı değerlerimizdir" dedi.  Öte yandan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Birden, 15 Temmuz'da hain darbe girişiminde şehit düşen 251 şehidin anısına, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a Türk Bayrağı hediye etti.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Denizli Büyükşehir'den 4 milyon 800 bin TL öğrenim yardımı