Başkanı Özyiğit: Mahkemelerde değil uzlaşıyla çözelim

Başkanı Özyiğit: Mahkemelerde değil uzlaşıyla çözelim

03 Aralık 2019, Salı 13:20
A A
Başkanı Özyiğit: Mahkemelerde değil uzlaşıyla çözelim

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, belediye ile mahkemelik olan vatandaşları uzlaşı yolunu bulmaya davet ederek, “Mahkemelerde değil uzlaşıyla çözelim” dedi.
Yenişehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen aralık ayı olağan toplantısında öneri ve temennilerle birlikte 23 gündem maddesi görüşüldü.  Gündemin 9 maddesi ilgili komisyonlara havale edilirken. Geriye kalan gündem maddeleri ise oy birliğiyle karara bağlandı. Yenişehir Belediyesi ile vatandaşlar arasında, emlak ve istimlak konularında oluşan sorunların giderilmesi amacıyla, Plan ve Bütçe, Toplumsal Adalet ve Ekonomik Hayatın Geliştirilmesi komisyonlarından belediye encümenine yetki verilmesi konusunda gelen teklif oylandı. Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile davalık olan vatandaşlara seslenerek, “Belediye hizmet alanları ve benzeri durumlarla alakalı sıkıntısı olan vatandaşlarımızın sorunun çözülmesine yönelik belediyemizin pozitif bir tavrının olacağını bilmesini istiyorum. Vatandaşlarımız belediyemize gelsin. Mahkemelerde uğraşmak yerine, imar bölümümüze başvursun. Sorununu karşılıklı görüşerek çözsün. Bizim bakış açımız ve görüşümüz, bir kişinin hakkını 300 kişiye, 300 kişinin hakkını da 1 kişiye yedirmemektir. Bu yönde bir davranışımız var. Bu konuda mahkeme koridorlarında sürünmek yerine Yenişehirli hemşerilerimizle sorunlarımızı belediyemizin çatısı altında çözelim” dedi.
Başkan Özyiğit, Gelincik Tepesi ve batısında bulunan Kent Ormanı’na talip olduklarını yineledi. Alanı Orman Bölge Müdürlüğünden bir yazı ile talep ettiklerini belirten başkan Özyiğit, gelen ilk izlenimlerin olumlu olduğunu ve konunun Tarım ve Orman Bakanlığı'na ulaştığını kaydetti. Geçtiğimiz günlerde Vali Ali İhsan Su ile de görüştüğünü kaydeden Başkan Özyiğit, “Topluma hizmet etmek için istediğimiz Kent Ormanı ile ilgili kaynak kullanacağız. Kamudan bu konuyla destek bekliyoruz. Oradan gelir elde etmek yerine kamuya hizmet edecek bir altyapıyı gerçekleştirmek istiyoruz. Bu proje yapılmaz ise Mersin bugün ki haliyle kalır. İşin içine Gelincik Tepesi’ni de ekleyerek bir teleferik ve seyir tepesi kazandırmak istiyoruz. Şehir Stadından Gelincik Tepesi’ne 2’nci istasyon olarak da Kent Ormanı'na bahse konu alanlar Mersin’e hakim ve kentin balkonu konumunda mükemmel bir seyir alanı. İstediklerimiz olur ise Kent Ormanı ve Gelincik Tepes ile ilgili bir proje geliştirmek istiyoruz. Olmasa dahi Gelincik Tepesi’nde bir seyir alanı, bir hizmet alanı olarak vatandaşımızın kullanımına sunacağız” dişe konuştu.
2016 yılında görmüş olduğu kanser tedavisine yenik düşerek hayatını yitiren Mersin Bölgesi eski hakemlerinden Musa Eryılmaz’ın adının belediyeye ait bir spor tesisine verilmesi ve Yenişehir Belediyesine ambulans hediye eden Yaşar Arıkan’ın isminin bir parka ya da belediye hizmet alanlarından birine verilmesi ek günden maddesi olarak görüşüldü.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yenişehir Belediyesi'nden gelişimsel tarama eğitimi