Başkanlık seçimlerinde Joe Biden'ı destekleyen 20 ünlü

ABD Başkanı Donald Trump'ın destekçileri var ama birçok ünlü oyuncu ve müzisyen demokrat. Ciro teklif edenlerden mali destek verenlere kadar, Joe Biden'in 2020 başkanlık kampanyasının destekçisi olan 20 ünlü bu listede!

08 Ekim 2020, Perşembe 14:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Dwayne Johnson

1- Dwayne Johnson

'Hızlı ve Öfkeli' serisinde yer alan Dwayne Johnson, sosyal medyada yayınladığı bir videoda tercihini açık etti. Johnson videoda, "Joe Biden, inanılmaz bir kariyerin oldu ve büyük bir şefkat, yürek ve ruhla liderlik ediyorsun" dedi.

2- Jay Leno

2- Jay Leno

Efsane şovmen, kasım ayında 'terbiyeli bir adam' olarak tanımladığı Joe Biden'a oy vereceğini söyledi. Mart ayında da, “İnsanlar Joe'dan hoşlanıyor çünkü iyi bir karakteri var" dedi.


3- Cardi B

3- Cardi B

Başlangıçta Bernie Sanders'ın destekçisi olan şarkıcı Cardi B, artık Joe Biden'ı destekliyor. Başkan Trump'a atıfta bulunan rapçi, Nisan ayında yaptığı açıklamada, "Joe Biden'a oy vereceğim" dedi.

4- Tom Hanks ve Rita Wilson

4- Tom Hanks ve Rita Wilson

Hollywood'un ünlü çifti, Joe Biden'a bağış yaptı. Wilson 2019'da Kaliforniya Senatörü Kamala Harris'in başkanlık kampanyasına da mali destek vermişti.

5- Billy Porter

5- Billy Porter

Broadway sanatçısı ve 'Pose' dizisinin yıldızı Billy Porter, Biden kampanyası için bağış toplama etkinliği sırasında güçlü sözler sarf etti: "Bize rehberlik edecek istikrarlı, deneyimli bir lider seçmemiz gerek. Nazik, karakterli ve empati sahibi Biden'ın hayatı ona sabretmeyi öğretti."

6- Barbra Streisand

6- Barbra Streisand

2019'da Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ile birlikte görülen demokrat aktivist Barbra Streisand'ın Joe Biden'ın büyük bir destekçisi olması şaşırtıcı değil. Streisand, mart ayında Twitter'a, "Joe Biden'ı başkan adayı olarak yürekten destekliyorum" diye yazdı: "Trump, demokrasimize, çevremize, sağlığımıza, güvenliğimize ve dünyadaki duruşumuza daha fazla zarar vermeden önce kasım ayında yenilmelidir."

7- Jennifer Hudson

7- Jennifer Hudson

Aktris ve şarkıcı Jennifer Hudson, 26 Temmuz'da Barbra Streisand, John Legend ve diğer birçok ünlüyle Joe Biden için bir bağış toplama etkinliğine katıldı.


8- Anna Wintour

8- Anna Wintour

Şubat 2020'de New York Moda Haftası'nda görülen moda ikonu ve Vogue baş editörü Anna Wintour, Joe Biden'ı bir konuşmasıyla destekledi. Wintour, "(Joe Biden) şüphe götürmez bir şekilde karakter sahibi bir adam ve şu anda Washington'da göremediğimiz pek çok niteliğe sahip: Dürüstlük, onur, şefkat, güvenilirlik ve en önemlisi, deneyim!"


9- George Clooney

9- George Clooney

Oyuncu, yönetmen ve aktivist George Clooney, tüm gücünü Biden kampanyası için kullanıyor. Clooney'nin eski Başkan Barack Obama ile birlikte Biden için sanal bir bağış toplama etkinliğine ev sahipliği yapması bekleniyor.


10- Cher

10- Cher

Trump başkan seçilirse ABD'yi terk edeceğini söyleyen Cher, Biden'ın destekçisi. 


11- Robert De Niro

11- Robert De Niro

"Ben Biden'a oy vereceğim. Onun için her şeyin yolunda gitmesini istiyorum" diyor.


12- Shia LeBeouf

12- Shia LeBeouf

Aktör Shia LeBeouf, Biden Zafer Fonu'nun mali destekçisi.


13- Robert Redford

13- Robert Redford

Deneyimli aktör Robert Redford, CNN için yazdığı yazıda Joe Biden'ı desteklediğini açıklamıştı: "Biden kalbiyle yönetir" diye yazan aktör, "Yumuşak ve duygusal bir şekilde demek istemiyorum. Şiddetli bir merhametten bahsediyorum - onu besleyen, onu ırksal ve ekonomik yaralara karşı savaşmaya iten türden!"

14- Madonna

14- Madonna

Madonna'nın, Joe Biden'a olan desteğini ve Başkan Trump'ı nasıl küçümsediğini tüm Instagram takipçileri biliyor.


15- Ben Affleck

15- Ben Affleck

Uzun süredir demokratik davaların ve adayların destekçisi olan Ben Affleck, Biden Zafer Fonu'na bağışta bulundu.


16- Dustin Hoffman

16- Dustin Hoffman

Oyuncu Dustin Hoffman, Joe Biden'ın yarışında mali desteğini sundu.


17- Neil Young

17- Neil Young

Etkinliklerinde şarkılarının kullanımı konusunda Başkan Trump ile tartıştıktan sonra Neil Young, Biden'i desteklemek için "Lookin 'for a Leader" şarkısının sözlerini güncelledi. "Eskiden Barack Obama vardı" diyor Young. "Şimdi onun arkasında duran adam bir şekilde onun yerini almalı."

18- Leonardo DiCaprio

18- Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio, Biden ile bir bağış toplama etkinliğine katılmıştı.


19- George R. R. Martin

19- George R. R. Martin

Game Of Thrones'un yazarı, kişisel blogunda Biden'ı desteklediğini yazdı. Martin, "Bir adayda istediğim başlıca şeyler iki tanedir. 1- Trump'ı yenebilecek biri ve 2- Gerçekten iyi / büyük bir başkan olacak biri" dedi: "Biden her iki konuda da hak kazanır."


20- Taylor Swift

20- Taylor Swift

Son birkaç yıldır Taylor, seçimlere katılmanın önemi konusunda paylaşımlar yapıyor. Röportajında da, "Bu yılki başkanlık seçimlerinde Joe Biden ve Kamala Harris'e gururla oy vereceğim. Onların liderliği altında, Amerika'nın çok ihtiyaç duyduğu iyileşme sürecini başlatma şansı olduğuna inanıyorum" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD Başkanı Donald Trump, askeri hastaneye kaldırıldı