Başkanvekili'nden garip öneri!

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili MHP'li Mustafa Tuncel, kalp hastalarına at ve eşek eti önerdi

16 Ekim 2009, Cuma 13:48
A A

Aadana’da son haftalarda zabıta tarafından yapılan operasyonlarda at ve eşek eti ele geçirilmesi Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışma konusu oldu. Oturumu yöneten Başkanvekili MHP’li Mustafa Tuncel, “At ve eşek etinin en fazla kesildiği dönemde bu konuyu araştırdım.

'FRANSA'DA EN MAKBUL ET, AT VE EŞEKTİR'
O yıllarda Adana’da at ve eşek kesen iki fabrika vardı. Bu fabrikadakiler bu etleri çok güzel bonfile haline getirip, Fransa’ya ihraç ettiklerini söylediler. Araştırın; Fransa’da en makbul et, yağsız olduğu için at ve eşek etidir. Bizim zabıtalara da duyurulur, bunların üzerine fazla gitmesinler” diye konuştu.

Bir süre önce kalp rahatsızlığı nedeniyle operasyon geçiren Tuncel’in bu sözlerinin espri mi, ciddi mi olduğu anlaşılamazken, Meclis üyeleri konuşmayı tebessümle dinledi.

Adana’nın merkez Yüreğir Belediyesi’nin 26 Eylül’de Yakapınar ve Bahçelievler mahallelerinde jandarma ile yürüttüğü ortak operasyonda, 200 kilogram eşek eti ele geçirilmiş, aralarında gebelerin de bulunduğu kesime hazır 41 eşeğe el konulmuş, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınmıştı.

Bünyamin YIL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.