Başkent’te karla mücadele ekipleri sahada göreve başladı

Başkent’te karla mücadele ekipleri sahada göreve başladı

A A
Başkent’te karla mücadele ekipleri sahada göreve başladı

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışına karşı vatandaşların mağduriyet yaşamaması için önlemlerini artırarak, sahada karla mücadele mesaisine başladı.
Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kar araçlarıyla ana arterler, caddeler ve bulvarlarda buzlanma riskine karşı tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, merkez ve çevre ilçelerde kapanan yolları açarak, 150 bin ton buz stoğu ile buzlanma tehlikesine karşı gece-gündüz nöbet tutacak. Büyükşehir Belediyesi karla mücadele için 3 bin 12 personel, 173 kar küreme aracı, 60 el ekibi, 298 damperli kamyon, 54 greyder, 35 loder, 83 kazıyıcı yükleyici, 19 lastikli eskavatör ve 29 dozeri görevlendirirken, Fen İşleri ve Kent Estetiği Daire Başkanlığı ile ASKİ ekipleri, kar, buz ve olası su taşkınlarına karşı mücadele edecek.
MUHTARLARA TUZ DAĞITIMI YAPILACAK 
Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla bu yıl ilk kez Başkent’te muhtarlara tuz dağıtımına başlandı. Tüm mahallelerde ana caddeler dahil ara sokaklarda Büyükşehir Belediye ekiplerinin ulaşamadığı noktaları belirleyecek olan mahalle muhtarları, vatandaşlara ihtiyaca göre tuz dağıtacak. Büyükşehir Belediyesi muhtarları tuz dağıtım talebi için kısa mesajla bilgilendirirken, tuz alamayan muhtarların Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın 0312 507 43 40 ya da 0312 507 43 41 numaralı telefon ile 153 ALO Mavi Masa’yı arayarak tuz talebinde bulunabileceğine belirtildi.
Etimesgut Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Zeynep Canbulatoğlu, “Acil durumlarda kullanılmak üzere talep ettiğimiz tuzlar, muhtarlığımıza hemen teslim edildi. Belediyemizin ulaşamadığı noktalara biz ulaşacağız. Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mamak Belediyesi'nin basketbolcuları tekerlekli sandalye ile salonda