Başkent'te sokak düğününe yasak

Başkent'te sokak düğününe yasak

Başkent'te sokakta yapılan her türlü eğlence, düğün ve kutlama ile havai fişek atılması yasaklandı

04 Temmuz 2012, Çarşamba 12:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Mahalli Çevre Kurulu, yaz mevsimi dolayısıyla artan açık alanlardaki düğün, eğlence ve kutlamaların gürültüsü ve sokak işgallerinden rahatsız olan vatandaşların şikayetlerini değerlendirdi.

Kurul, merkez ilçeler Çankaya, Altındağ, Mamak, Keçiören, Yenimahalle, Etimesgut, Sincan, Gölbaşı ve Pursaklar'da ses yayın cihazı kullanılarak veya davul zurnayla sokak aralarında veya meskun mahalle bitişik yerlerde resmi açılış, kutlama ve mahalli kurtuluş günleri haricinde her türlü eğlence, düğün, kutlama yapılmasını yasakladı.

Alınan kararlara göre, uçuş güzergahında yer alması nedeniyle merkez ilçe sınırları içerisinde, havai fişek atılmayacak. Merkez ilçelerin dışında ise havai fişek, çevre güvenliği ve izin alındıktan sonra sadece ehliyetli kişiler tarafından saat 22.30'dan önce atılacak.

Resmi kutlama, resmi açılış ve mahalli kutlama günleri dışında, belirtilen saatten sonra havai fişek kesinlikle atılamayacak. Bunların takibi kolluk kuvvetlerince veya belediye zabıtalarınca yapılacak.

Yasaklara uymayanlar hakkında para cezası uygulanacak ve suç duyurusunda bulunulacak.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü mesajı