Başkonsoloslukta şüpheli araç paniği

Başkonsoloslukta şüpheli araç paniği

Almanya'nın Nürnberg Başkonsolosluğu önüne park edilen şüpheli araç, korku yarattı

10 Aralık 2015, Perşembe 14:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Plakasının çalıntı olduğu anlaşılan araç, önceki akşam konsolosluk binasındaki parka yasak alanda görülünce dikkat çekti.

MÜNİH'TEN BOMBA İMHA UZMANLARI GELDİ

Sabah saatlerinde araçta 'bomba şüphesi' üzerine Münih'ten bomba imha uzmanları Başkonsolosluğun önüne geldi. Araç çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, çevreye kimseyi yaklaştırmadı.

KONSOLOSLUK BİNASI TEDBİR İÇİN BOŞALTILDI

Nürnberg Başkonsolosluğu araçta bomba şüphesi üzerine derhal boşaltıldı ve konsoloslukta işlem yapılmadı. Personel ve vatandaşlar dışarı çıkarılırken, sonrasında yapılan incelemede araçta bomba olmadığı anlaşıldı. 

BAŞKONSOLOS AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye'nin Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ile Konsolos Gürol Baş açıklama yaparak, herhangi bir tehlikenin bulunmadığı anlaşılınca personelin ve vatandaşların saat 10.30 itibari ile içeri alındığını ifade etti.

Polisten yapılan açıklamada, sonradan aracın yanına gelen iki kişinin araçlarının bozulduğunu ve bunun üzerine en yakın yere park ettikleri belirtildi. Araç çekici ile olay yerinden kaldırılırken, iki kişi ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Nürnberg Başkonsolosluk binası geçtiğimiz yaz ağustos ayında boyalı bir saldırıya hedef oldu. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İran, 5,2 büyüklüğünde deprem ile sallandı