Batı Karadeniz için kar yağışı uyarısı

Batı Karadeniz için kar yağışı uyarısı

Karabük, Bolu ve Bartın’ın yüksek kesimlerinde bu akşam başlaması beklenen kar yağışı nedeniyle oluşabilecek buzlanma ve don konusunda vatandaşlar uyarıldı      

22 Kasım 2017, Çarşamba 20:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Karabük, Bolu ve Bartın’ın yüksek kesimlerinde bu akşam başlaması beklenen kar yağışı nedeniyle oluşabilecek buzlanma ve don konusunda  vatandaşlara uyarı yapıldı.          

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün  meteorolojik uyarısında son değerlendirmelere göre, kar yağışının bu akşam  saatlerinden itibaren Karabük, Bolu ve Bartın’ın yüksek kesimlerinde etkili  olacağının tahmin edildiği belirtildi.          


20 SANTİMETREYİ BULACAK


Açıklamada, "Batı Karadeniz’de devam etmekte olan yağışların, bu akşam  saatlerinden itibaren etkisini artırarak, Karabük çevreleri, Bolu ile Bartın’ın  iç ve yüksek kesimlerinde, yerdeki mevcut kar örtüsünün üzerine kuvvetli 10-20  santimetre, yüksek kesimlerde 20 santimetre ve üzeri kar yağışı şeklinde olması  beklenmektedir." denildi.    

Açıklamada ayrıca, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi  olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.    
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşı randevusuna gitmeyenlere karşı Bilim Kurulu üyesinden öneri