Batman'ın köyünde Betül Öğretmen'i duygulandıran hediye

Batman'ın köyünde Betül Öğretmen'i duygulandıran hediye

Öğretmenler Günü'nde en anlamlı ve en güzel hediye Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Yanıklı Köyü Ortaokulu öğrencilerinden 24 yaşındaki öğretmen Bütel Yolaçan'a verildi. Köy yerinde alacak hediye bulamayan öğrenciler, öğretmenlerini çok duygulandıracak bir hediye seçtiler

24 Kasım 2017, Cuma 11:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Öğrenciler, yurt genelinde 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü öğretmenlere çeşitli hediyeler alarak kutluyor. Batman’ın Kozluk ilçesi Yanıklı Köyü Ortaokulu'nda görev yapan Betül Yolaçan’ın öğrencileri de, köy yerinde hediye alacak yer olmadığı için ancak kendi imkanlarıyla bir hediye verebileceklerdi.
 

KURDELE İLE BAĞLADILAR


İlçeye 18 kilometre mesafede bulunan 57 haneli, 457 nüfuslu Yanıklı köyündeki 8 derslikli ve 170 mevcutlu okulda, öğrencileriyle birlikte zorlu iklim şartlarına göğüs gererek görev yapan Tekirdağlı Betül Yolaçan'ın öğrencileri, öğretmenlerine canlı tavuk hediye etti. Öğrenciler, bu sabah erken saatlerde tavuğu kurdele ile bağlayıp okula getirdi. Öğretmen aldığı hediye karşısında duygulu anlar yaşadığını ifade etti.


 

'ALABİLECEĞİM EN ANLAMLI HEDİYE' 


Tüm zamanlarını öğrencileriyle geçiren Yolaçan, ilk yılı olduğunu hatırlatarak, sonraki yıllarda da vatan sevgisiyle yetişen tüm öğrencileri için ihtiyaç olan her yerde görev yapacağını söyledi. Aldığı hediye karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Yolaçan, "İlk görev yerim burası. Öğrencilerimden ilk defa böyle canlı bir hediye aldım. Daha öncesinde gül ve çiçek tamam ama bu ayrı bir olay. Çocuklardan böyle bir hediye aldığım için çok mutlu oldum. Sınıfa girerken canlı bir tavuk beklemiyordum. Burada olmaktan çok mutluyum. Çocuklar Kürtçe biliyorlar. Bana Kürtçe öğretmeye çalışıyorlar. İsimleri ve nasılsın demeyi onların sayesinde öğrendim. Öğrencilerim, beni o kadar duygulandırdılar ki bunu anlatamam. Gelip sarılmaları zaten yeter bir de böyle bir hediye ile beni daha bir onurlandırdılar. Bir köy okulundan alabileceğim en güzel ve en anlamlı hediyelerden bir tanesi oldu" dedi.'ÖĞRETMENİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ' 


6'ncı sınıf öğrencilerinden Mazlum Bayluğ ise, "Biz bu Öğretmenler Günü'nde sınıf arkadaşlarımızla bir plan yaptık. Öğretmenimize tavuk hediye ettik. Öğretmenimizi çok seviyoruz" ifadelerini kullandı.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muğla'da 2 bin 300 yıllık mezar bulundu