Bavulun çok ağır içerisinde ceset mi var?

7. Ağır Ceza Mahkemesi, 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un öldürülmesi ile ilgili hazırlanan 6 sanıklı iddianameyi kabul etti. İddianamede daha önce bilinmeyen detaylar yer aldı...

19 Kasım 2009, Perşembe 12:27
A A

Cesedi Bahçeşehir'den Etiler'e taşıdığı korsan taksinin sürücüsü, Cem'e “Bu bavulun çok ağır, içerisinde ceset mi var?” dedi. Polise göre evin her yerinde kan lekeleri vardı. Cem'in annesi ile babası ise ifadelerinde, evdeki kan lekeleri yüzünden birbirleriyle çelişti. Lekeler için annesi ‘kusmuk’ babası ise, ‘kan’ dedi. Tanık olarak ifadesi alınan arkadaşlarına göre ise Cem, Münevver'in etek giymesini istemiyordu.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin Cem’in babası Mehmet Nida, annesi Tülay Makbule ve amcası Hayyam Garipoğlu’nun da aralarında bulunduğu 6 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mahkemenin, davanın görüleceği yer konusunda görüş almak üzere dosyayı savcılığa gönderdiği öğrenildi.

GAZETEDEN OKUDU, ŞÜPHELENDİ

İddianamede Esenyurt’ta korsan taksi durağı işleten Erdal Şahin'in ifadesine de yer verildi. Erdal Şahin tanık olarak poliste verdiği ifadesinde Cem Garipoğlu'nu cinayetin işlendiği 3 Mart 2009 günü saat 18.15 sıralarında arayarak araba istediğini anlattı. İfadesine göre Erdal Şahin, yanında çalışan Mehmet Ceyhan Benice'yi sırası geldiği için Cem'in verdiği adrese gönderdi. Mehmet Ceyhan Benice daha sonra işyerine gelmedi. Ertesi gün Mehmet Ceyhan Benice, gazetede Etiler'de çöp konteynırında bavul ve gitar kutusunda ceset bulunduğunu okudu. Arabasını kontrol ettiğinde kan gördü. Patronu Erdal Şahin'e “Dün akşam Bahçeşehir’den aldığım yolcuyu Etiler semtine bıraktım. Yolcunun ağır bir bavulu ve elinde gitarı vardı. Bavuluna yardımcı oldum. Şahsa 'Bu bavulun çok ağır, içerisinde ceset mi var?' diye sordum” dedi. Erdal Şahin de “Taşıdığın kişi ceset taşıyan kişi olabilir. Durumu hemen polise bildir” dedi.

İddianame: Münevver'i baba-oğul birlikte kesmiş

CEM ETEĞE KIZIYOR

Beşiktaş’taki Bingül Erdem Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Münevver Karabulut'un sınıf arkadaşları Pelin Keleş, Esra Tuncer ve Elif Eres'in de ifadelerine yer verildi. Bu ifadelere göre Münevver Karabulut, öldürüldüğü 3 Mart 2009 günü arkadaşlarına Cem Garipoğlu ile buluşacağını söyledi. Son derste üzerinde bulunan eteği çıkartıp, yanında getirdiği pantolonu giydi. Pelin Keleş ve Esra Tuncer ile okuldan çıktı. Cem Garipoğlu okulun çıkışında sağ taraftaki elektrik direğinin altında bekliyordu. Cem’in üzerinde beyaz çizgili yeşil eşofman, koyu füme rengi bady vardı. Hafif kirli sakallı ve kısa saçlıydı. Ayağında da spor ayakkabısı vardı. Cem ile Münevver, birlikte doğumgünü partisi yapmak için yer bakacaklarını söyledi. Bu arada yanlarına Elif Eres geldi. Cem ile Münevver, arkadaşlarından ayrılarak karşı caddeye geçti. Yoldan çevirdikleri taksiye bindiler. Okuldan ve mahalleden arkadaşı Damla Keleş de olay gününün sabahında Münevver’i gördü. Münevver'in çantasında pantolon vardı. Damla “Münevver neden çantanda pantolon var?” diye sordu. Münevver “Cem etek giymeme kızıyor, onunla buluşacağım, o yüzden sonradan pantolon giyebilirim” diye cevap verdi.

Hayyam Garipoğlu:"Hepsi yalan"

KUSMUK SANMIŞ

Cem'in annesi Tülay Makbule Garipoğlu ile babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ifadeleri de iddianamede yer aldı. Ev kadını olduğunu söyleyen, 4 çocuk annesi Tülay Makbule Garipoğlu, ifadesine göre olay günü sabah kızı Sakine'yi okula eşini de işe gönderdi. Saat 12.00’ye kadar evde durdu. Daha sonra kızı Saadet’i alarak dışarıya çıktı. Cem evde tek başına kalmıştı. Saat 19.00’da kızları ve Sakine'nin derse gelen İngilizce öğretmeni ile eve döndüler. Saat 21.00 sıralarında öğretmen ayrıldı. Bu sırada oğlu Cem’i evde üstünde pijama ile gördü. Cem oturma odasında atari oynuyordu. Daha sonra aşağı kata indi.Tülay Makbule Garipoğlu, oturma odasının duvar dibinde kusmuk gibi birşey gördü. Nar tanesine benzettiği bir şeyler nedeniyle oğlunun içki içerek kustuğunu zannetti. Cem'i aşağı kata çağırdı. “İçki içip kustun mu?” dedi. Azarladı. Evin oturma odasında bazı yerlerde kırmızı lekeler gördü. Bunların ne oluğunu tam düşünemedi. Şarap ya da kan lekesi olabileceğini sandı. Zaten önemsemedi. Oğlu da sarhoş gibi durmuyordu. Ağzından alkol kokusu gelmiyordu. “Lekeleri bayan gelip temizler” diye düşündü. Saat 22.30 sıralarında eşi Mehmet Nida Garipoğlu geldi. Eşine “Al oğlunla konuş, zannediyorum içki içip kusmuş” dedi. Eşi oğlunu alarak aşağı kata indi. Sok kısa bir süre sonra tekrar yukarıya çıktılar. Cem üstünü giydi. Eşi “Biraz hava alsın” dedi. Saat 22.40 sıralarında evden çıktılar. 10-15 dakika sonra polisler geldi.

YUKARIDA KAN İZİ VAR

Verdiği ifadesine göre Mehmet Nida Garipoğlu, olay günü saat 09.45 sıralarında Avcılardaki işyerine gittiğini, saat 21.30’da oğlu Cem'i aradığını “Baba eve gelecek misin?” dedi. “Bir problem mi var?” diye sordu. Cem “Hayır” dedi. Saat 22.30 sıralarında eve gitti. İçeri girdiğinde eşi “Cem ile ilgili sorun var. Kız arkadaşı ile kavga etmiş. Yukarıda kan izi var” dedi. Bunun üzerine Cem ile ile aşağı kata indi. Ne olduğunu sordu. Cem evde bir duble votka içtiğini, kız arkadaşının 4-5 duble içtiğini, tartıştıklarını, onu iteklediğini, kafasını komedinin kenarına değdiğini ve kanadığını, baygınlık geçirdiğini daha sonra ayıldığını, bir taksi çağırarak onu evine yolladığını söyledi.

Özden ATİK/İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.