Baykal ihbarcıya seslendi

CHP Lideri Baykal, “AKP ve Gülen'i Bitirme Planı”nın aslını gönderdiği öne sürülen ihbarcıya “CHP'yi darbecilikle suçlamışsın. Çık ortaya da mahkemede hesaplaşalım” diye seslendi

04 Kasım 2009, Çarşamba 05:00
A A

BAŞBUĞ’A ÇAĞRI
Bir subayın İstanbul Başsavcılığı’na ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı Belgesi’nin aslını gönderdiği iddiaları üzarine Türkiye yine gerilmişti. Belgeyi gönderen subay CHP’yi de darbecilere destek vermekle suçlamıştı.

CHP Lideri Deniz Baykal partisinin dünkü grup toplantısında ihbarcıya “Arkadaş sen kimsin? Çık ortaya iddialarını ispatla, mahkemede hesaplaşalım” çağrısını yaptı. Baykal, “Silahlı Kuvvetler içinde darbeci varsa tasfiye edilmeli. Cuntacıların görev yapmasına göz yuman da çıkıp özür dilemeli” diyerek Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a isim vermeden seslendi.

‘10 KASIM’ İMASI

Hükümetin, “Demokratik açılımı Meclis’te 10 Kasım’da görüşelim” çağrısını da eleştiren Baykal, “Görüşmelerin Atatürk’ün ölüm yıldönümüne getirilmesi çok anlamlı. ‘Atatürk aramızdan ayrıldı. Bunları yapabiliriz mi?’ demek istiyorlar” diye konuştu.

İktidarın demokrasiyi tehdit ettiğini de söyleyen Baykal, “Demokrasiyi korumak için en büyük görev yargıya düşüyor. Yargı demokrasiye, hukuka sahip çıkmalıdır. En büyük cesareti sergilemelidir” diye ekledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.