'Baykal taciz etti' iddiası

'Baykal taciz etti' iddiası

Baykal tarafından taciz edildiği konusunda çarpıcı açıklamalar yapan İklim Kaleli “Taciz doğru şantaj iddiası yalan” dedi. Baykal ise, “iftira” karşılığını verdi

08 Mart 2011, Salı 08:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara Ergenekon kapsamında gözaltına alınıp, savcılıkça serbest bırakılan Oda TV yazarı İklim Ayfer Kaleli, eski CHP lideri Deniz Baykal tarafından taciz edildiği, bu olayı Halk TV’nin Oda TV’ye satılması için şantaj amaçlı kullandığı iddiaları konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. Baykal ise, iddialarla ilgili olarak “Yalan ve iftira” dedi.

Dün bazı gazetelerde yer alan haberlere göre, savcılıkta Kaleli’ye, Oda TV’nin sahibi Soner Yalçın’la yaptığı, Baykal tarafından taciz edildiği iddialarını içeren telefon konuşması soruldu.

Haberlere göre, Kaleli’ye Baykal tarafından taciz edilip edilmediği, bu durumu Kılıçdaroğlu’na anlatıp anlatmadığı, cihaz vermeleri halinde tacizi ispat edebileceğini söyleyip söylemediği, bunun üzerine, “Bizi bu işe karıştırma, kendi imkânlarınla ne yaparsan yap” yanıtını alıp almadığı soruları yöneltildi.

"EŞİME ANLATTIM"

Şantaj iddialarını yalanlayan Kaleli ise, şunları söyledi: “Baykal’la yaptığım görüşmeye ilişkin bir ses veya görüntü kaydı yok. Böyle bir şeye gerek de yok. Kılıçdaroğlu, TBMM’deki grup toplantısında, ilk kez, Baykal’ın isminden söz etmişti.

Ben de hem bu konuyu, hem de güncel konuları görüşmek için grup toplantısından sonra röportaj yapmak için odasına gittim. ‘İlk defa kürsüden adınızı geçirdi’ diye sorduğumda, rahatsızlık verici, şaşırtan ve üzen bir yaklaşımda bulundu. Psikolojim bozulmuştu. Eşime anlattım.

"GÜRSEL TEKİN BEY'E ULAŞTIM"

Basına yansımasını da istemiyordum. Eşim de ‘git en yüksek mertebeli CHP’liye anlat’ dedi. Ertesi gün Gürsel Tekin Bey'e ulaşabildim. 2 gün önce de Muharrem İnce’nin olayı (İnce’nin Kılıçdaroğlu aleyhine bazı belgeler vermek için geceyarısı Kaleli’nin evine geldiğine yönelik iddialar) olmuştu.

Yaşadığım bu ikinci olay bardağı taşırınca gittim Gürsel Bey'e anlattım. Daha binadan çıkmadan Soner bey (Yalçın) beni aradı. Yalçın, ‘Gürsel Bey beni aradı, doğru mu?’ dedi. Ben de doğru olduğunu söyledim. Soner beye haber bile olmaması gerektiğini söyledim. Konuyu kapattık.”

BAYKAL: BUNLAR ÇOK ÇİRKİN ŞEYLER

Detaylı açıklama yapmaktan kaçınan Baykal ise, “Bunlar çok çirkin şeyler. Yalan ve iftira” dedi. CHP’li Kemal Anadol iddialar hakkında, “Ergenekon denilen davada, hak arayanların mağdur olanların yanında tek örgüt var CHP.

Şimdi CHP ile uğraşmak lazım, CHP’li politikacılara bir şeyler bulaştırmak lazım. Her türlü iftira beklenebilir artık. Bunları da hiç ciddiye almıyorum” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 75. Genel Kurul Başkanlığına seçilen Volkan Bozkır yeni görevine başladı