Baykal'ın aşı çekincesi

Baykal'ın aşı çekincesi

CHP lideri Deniz Baykal, domuz gribi aşısı olup olmayacağına ilişkin soruya çekinceli yanıt verdi

05 Kasım 2009, Perşembe 18:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CNN Türk’te yayımlanan "Rıdvan Akar’la Gündemin Rengi" programına katılarak soruları yanıtladı.

Baykal, "domuz gribi" aşısı olup olmayacağına ilişkin soruyu yanıtlarken konuya ilişkin kararını "kimseyi etki altında bırakmamak için açıklamak istemediğini" söyledi. Halkı yanlış yönlendirmemek gerektiğini, herkesin kendi kararını vermesinden yana olduğunu belirten Baykal, konunun siyasetçiler üzerinden tartışılmasının da üzüntü verici olduğunu söyledi.

10 KASIM'DA 'DEMOKRATİK AÇILIM'

"Demokratik Açılım konusunun TBMM gündemine 10 Kasım'da geleceğinin görüldüğünü kaydederek, "Böyle bir özel günde herkesi derinden etkileyen bir tartışmanın dayatılmasının yanlış olacağını" ifade etti.

Baykal, resmi bir bağlantıdan söz etmem mümkün olmazsa da "demokratik açılım" sürecinde dış etkilerin olduğunun inkar edilemeyeceğini savundu. Uluslararası yönlendirme gayreti olduğunu ileri süren Baykal, "Bu konuyu Türkiye’nin kendi başına ele alıp götürmekte olduğunu söylemek gerçeklerden kopmak anlamına gelir" dedi.

'BÖLGE HALKI PKK'YA TESLİM EDİLİYOR'

Bölge halkının büyük bölümünün terör örgütünün söylemlerini desteklemediğini, bunun doğru değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Baykal, "Bu açılım denilen politikanın, PKK’yı muhatap alan politikanın en büyük sakıncası bölgedeki PKK’ya mesafeli duran insanları çaresiz bırakmaktır, PKK’ya teslim etmektir. Bu süreç işlemeye başlamıştır. Vahim bir olay, yanlış bir iş" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'den Mısır'daki tren kazası için taziye mesajı