Bayraklı'da hurdacı operasyonu

Bayraklı'da hurdacı operasyonu

Bayraklı'da hurdacı operasyonu

28 Haziran 2019, Cuma 10:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BAYRAKLI Belediyesi zabıta ekipleri, kent içinde hurda biriktirerek çevreyi kirleten ve halk sağlığını tehdit edecek şekilde faaliyet gösteren bir hurdacıya yönelik operasyon yaptı. Hurdacıya cezai işlem uygulanırken, hurda malzemelere de el konuldu.

Adalet Mahallesinde vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren ekipler, kendisine ait olmayan arsada hurdacılık yaparak çevreyi kirleten, yapılan uyarılara da uymayan hurdacıya operasyon düzenledi. Çevre ve insan sağlığını tehlikeye sokacak şekilde çöp ve atık madde biriktirdiği tespit edilen hurdacıya operasyon düzenleyen Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, polis ekipleriyle birlikte bölgeye gitti. Operasyonda kaçak yollarla işyeri olarak kullanılmak üzere yapılan barakalar yıkılırken, hurda mallara ise el konuldu. Bayraklı Belediyesi emir ve yasaklar uygulama yönetmeliğinin 49'uncu maddesi kapsamında para cezası uygulanan hurdacının, daha önce de birçok kez uyarıldığı ve cezai işleme rağmen kaçak yollarla hurdacılığa devam ettiği tespit edildi.

Cezai işlem uygulanması ve şikayetin çözüme kavuşturulması mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılandı. Ekiplerin müdahalesiyle temizlenen arsa için mahalle sakinleri yetkililere teşekkür etti. Ekipler denetimlerin sıklıkla yapılacağını belirterek, çevre ve insan sağlığını tehlikeye sokacak, görüntü kirliliği oluşturacak şekilde, ev veya bahçelerde, çöp ve benzeri atıklar biriktirenlere müsaade edilmeyeceğini belirtti.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bayraklı Belediyesi'nden personeli sevindiren açıklama