Bayraklı'daki metruk bina belediye tarafından yıkıldı

Bayraklı'daki metruk bina belediye tarafından yıkıldı

Bayraklı'daki metruk bina belediye tarafından yıkıldı

17 Ağustos 2019, Cumartesi 11:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR'in Bayraklı ilçesi Gümüşpala semtindeki, apartmanların arasında bulunan metruk bina, Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı.

Bayraklı'da, vatandaşların şikayeti ve belediye çalışanlarının tespitleri üzerine harekete geçen Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte sabah saatlerinde Gümüşpala Mahallesi 7013 Sokak'ta bulunan tek katlı gecekonduya gitti. Ekipler, ekskavatör yardımıyla kısa sürede metruk binanın yıkımını tamamlandı. Çıkan moloz kamyonlara doldurulup götürülürken, arsanın temizliği de yapıldı. Uyuşturucu madde kullananların mekanı haline geldiği iddia edilen yapının yıkılması bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlçenin daha modern görünüm kazanması için çalışmalar sürerken, tehlike arz eden yapıların bu görünümü bozmasına müsaade edilmeyeceğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Halkımız bu konuda rahat olsun. Çevrelerinde bulunan bu tarz yapıları bize şikayet etsinler. Gerekli yazışmaları tamamladıktan sonra yıkımı gerçekleştiririz" dedi.

Bayraklı Belediyesi yetkilileri, ilçenin çeşitli mahallelerinde güvenlik tehlikesi oluşturan binaların mevzuata uygun şekilde yıkımını sağlamak için çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder