Bayram öncesi mezarlıklara bakım çalışmasına başlandı

Bayram öncesi mezarlıklara bakım çalışmasına başlandı

Bayram öncesi mezarlıklara bakım çalışmasına başlandı

16 Mayıs 2019, Perşembe 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Belediyesi Mezarlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bayram öncesi genel temizlik ve bakım çalışmalarına başlandı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın özel hassasiyet gösterdiği konulardan biri olan mezarlık hizmetleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da eksiksiz olarak sürdürülecek.

Her bayram öncesi olduğu gibi ekipler, Yalova Şehir Mezarlığı ve Paşakent Mezarlığı’nda genel temizlik ve bakım çalışmalarına başladı. Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, otları temizleyip budanması gereken ağaçları buduyor. Ayrıca ağaçlara kireçle badanalama uygulaması da yapılıyor. Park ve Bahçeler birimi ekipleri ise mezarlıklarda bulunan çiçekleri mevsimine uygun şekilde yeniden düzenliyor.

Ramazan Bayramı öncesi rutin yapılan temizliklerin yanı sıra vatandaşların daha huzurlu bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirmesi için çalışmaların yoğunlaştırıldığını belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Öncü Yürekkorkutan, “Bayram öncesi mezarlık alanlarını daha temiz ve düzenli hale getirmek için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarına başladı. Çalışmalarda mezarlıkların ot temizliği, budama, yürüyüş yollarının bakımı ve temizlik çalışmaları özenli bir şekilde gerçekleştirilip bakım ve onarımı yapılıyor. Ayrıca mevsime uygun çiçeklerin dikimini de gerçekleştiriyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşlarımız ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu bir şekilde yapabilecekler” dedi.

Tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından mezarlıklar genelinde yıkama çalışması da yapılarak mezarlıklar Ramazan Bayramı’na hazır hale getirilecek.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder