Bayram tatili Mersinli turizmcileri sevindirdi

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Çalışkan, "Bayramda oteller üst düzey doluluk yaşadı. Tatil bitmesine rağmen rezervasyonlarını uzatan aileler var. Bunun yıllardır özlemini duyuyorduk." dedi

27 Ağustos 2018, Pazartesi 01:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Doğu Akdeniz'in turizm merkezi Mersin'de, Kurban Bayramı tatilinde yaşanan yoğunluk turizmcileri sevindirdi.

"İYİ BİR DÖNEME DENK GELDİ"

"İYİ BİR DÖNEME DENK GELDİ"

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, yaptığı açıklamada, 9 günlük bayram tatilinin sezonun en iyi dönemine denk geldiğini ve bunun bir avantaja dönüştüğü söyledi.

"OTELLER ÜST DÜZEY DOLULUK YAŞADI"

"OTELLER ÜST DÜZEY DOLULUK YAŞADI"

Mersin'in en önemli turizm bölgesi Kızkalesi'nde Ramazan Bayramı'nda yaşanan yoğunluğun bu dönemde de sürdüğünü aktaran Çalışkan, "Bayramda oteller üst düzey doluluk yaşadı. "

"KUMSALDA SABAHLADIKLARI BİLE OLDU"

"KUMSALDA SABAHLADIKLARI BİLE OLDU"

"Tatil bitmesine rağmen rezervasyonlarını uzatan aileler var. Bunun yıllardır özlemini duyuyorduk. Zaman zaman yer yokluğundan insanların geceleri araçlarında ve kumsalda sabahladıkları bile oldu." diye konuştu.

YOĞUNLUĞUN SÜRMESİ BEKLENİYOR

YOĞUNLUĞUN SÜRMESİ BEKLENİYOR

Çalışkan, bölgenin uygun iklimi ve derin olmayan sahili sayesinde özellikle çocuklu aileler için vazgeçilmez noktalardan biri olduğunu anlatarak, bölgedeki yoğunluğun eylül ayında da sürmesini beklediklerini belirtti.

KIZ KALESİNE BÜYÜK İLGİ

KIZ KALESİNE BÜYÜK İLGİ

Bu yıl yoğun şekilde gurbetçi de ağırladıklarını ifade eden Çalışkan, "Özellikle Almanya, Hollanda, İsviçre, Fransa ve İtalya gibi ülkelerde çalışan gurbetçilerimiz Kızkalesi'ne büyük ilgi gösterdi." dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Altına yatırım yapanlar için uzmanlardan uyarı