Bayrama 'grip tatili' eki yok!

İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da okullarda tatili uzatmayı gerektirecek bir durum olmadığını söyledi

23 Kasım 2009, Pazartesi 14:43
A A

İstanbul Valisi Muammer Güler yarın kutlanacak olan Öğretmenler Günü nedeniyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve beraberindeki öğretmenleri kabul etti. Vali Güler, kabul sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

"Domuz gribi nedeniyle kurban bayramı tatillerinin uzatılması sözkonusu mu?" şeklindeki soruya Vali Güler, "Arkadaşlarımız her gün devamsızlık durumlarını okul bazında, ilçe bazında ve hastalığın görüldüğü okullar bazında inceliyorlar. Şu ana kadar devamsızlık tolere edilebilir durumda. Çok sayıda domuz gribi vakasının görüldüğü okullarda bile şu anda devamsızlık belli seviyelerin altında. Takip ediyoruz ancak bazı illerde olduğu gibi İstanbul'da böyle bir uygulamaya gerek yok" şeklinde cevapladı. 

SALGIN YÜKSELME TRENDİNDE

İstanbul'da koruma önlemlerinin sürdürülmesinin tatilden daha önemli olduğunu düşündüklerini vurgulayan Güler, "Salgın yükselme trendinde. Hasta olan çocuklar okullar ve dershanelere gönderilmesin. Hastanelere yoğun bir talep var. Yoğun bakımda tedavileri sürdürülen insanlar var" dedi. Kurban Bayramı önlemleriyle ilgili bir soru üzerine de Güler, kurban bayramıyla ilgili her türlü önlemi aldıklarını söyledi. 

Huzurlu bir bayram geçirilmesini temenni eden vali Güler, "Son yıllarda çok az olmasına rağmen çevreyi kirletecek ve kötü görüntü oluşturacak uygulamalardan kaçınılsın. Son zamanlarda yaptırımlarında yerine getirilmesiyle bu görüntüler çok azaldı. Kontoller sürdürülecek. Kurban kesim yerleri belirlenmiştir ve hijyen kurallarına uygun olarak kesim yapılacaktır." diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.