Bayramda ailenizle birlikte izleyebileceğiniz 10 Yeşilçam filmi

Bu bayram biraz buruk geçecek, buna zaten hazırlıklıyız. Pek çoğumuz bayramı çekirdek ailesiyle geçirebilecek ancak, belki onu bile yapamayanlar olacak. Büyük sofralar, kalabalık el öpme ve harçlık merasimleri olmayacaksa biz neler yapabiliriz diye düşündük. Aklımıza gelen, aileyle birlikte yapılacak şey olarak Yeşilçam filmleri izlemek geldi. Galerinin en altında, filmleri izleyebileceğiniz kaynakları bulabilirsiniz.

21 Mayıs 2020, Perşembe 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Gırgıriye

Gırgıriye

Sulukule'de bir türlü geçinemeyen, her günü kavgayla geçen iki aile. Bayram ve Güllüye birbirlerini çok severler. Hatta Bayram'ın kızkardeşi Sevim ve Güllüye'nin dayısı Bekir de sevgilidirler. Ama Güllüye'nin annesi Sabahat ve Bayram'ın babası Emin gençken birbirlerine âşıklardır fakat sonra kıskançlık yüzünden birbirine küsmüşlerdir. Bu yüzden de iki çiftin evlenmesine izin vermezler.

Selamsız Bandosu

Selamsız Bandosu

Selamsız adlı kendi halinde bir Anadolu kasabasının belediye başkanı olan Latif Şahin, gazetede okuduğu bir haberde Cumhurbaşkanı'nın trenle Anadolu'yu gezeceğini ve gezi sırasında yol üzerindeki kasabalara uğrayacağını okur. Latif bu haberi heyecanla karşılar ve derhal belediye meclisini toplayıp Cumhurbaşkanı'nı karşılamak için bir tören düzenleme kararını alır. Bir törenin olmazsa olmazıysa bandodur. Şimdi herkes bir araya gelip kasabanın bir bandosu olması için elinden geleni yapmak zorundadır. Ne var ki kasabada müzikten anlayan kimse yoktur. Bu nedenle ilk adım olarak bando şefi bulunacak ve sonrasında şefin verdiği eğitimlerle bando kurulacaktır. Selamsız kasabası tanık olduğu en heyecan dolu günler böylece başlamış olur.


Görgüsüzler

Görgüsüzler

Güli, annesi Pervin ile birlikte yaşamaktadır. Mahalle esnafının hepsine borçlu olan anne kız, herkesi paşa dedelerinden miras kaldı diye kandırmaktadır. Tüm gazete kuponlarını biriktiren Pervin ve Gül, Ege kıyılarında lüks bir gemisi, araba ve para kazanır. Tatile gitmeden önce esnafa mirası almaya gideceklerini söyleyerek para toplarlar. Öte yadan nişanlısı Ayşegül'ün annesinin aldığı takside soförlük yapan Murat, bir gün taksiyi kiralar ve aldığı para ile Karadayı ile kumar oynar. Murat, hileyle kazandığı paralarla kaçar. Çok geçmeden Karadayı kumarı hileyle kazandığını öğrenir ve Murat'ın peşine düşer. Murat, gemide çalışan amcasının yanına saklanır. Burada Pervin ve Gül ile tanışan Murat kendisini petrol kralı olarak tanıtır. Ayşegül'ün annesi de taksinin kiralandığı öğrenir ve Murat'ın peşine düşer. Pervin ve Gül'ün peşine de borçlu oldukları esnaf takılır. Gemide Murat Gül'e, Pervin de amcasına aşık olur. Bu iki çift peşlerine düşen insanlardan kaçabilecek midir?

Taşı Toprağı Altın Şehir

Taşı Toprağı Altın Şehir

Ökkeş Uyanık (Levent Kırca), eşi Fatma (Ayşegül Atik), oğlu Mehmet ve kardeşi Cemal ile köyde yaşamaktadır. Yıllarca birikim yapıp, İstanbul’da kendilerine bir traktör alırlar ve taksit parasını biriktirmek için çalışmaya başlarlar. Ancak aksilikler peşlerini bırakmaz. Tüm bu olumsuz ortama karşın Ökkeş traktörünü alır. Trafik şubesinden çıktığında traktörün çalındığını görür. Eve döndüğünde Fatma’nın yabancı bir adamla gidişine tanık olur. Ailede bir tek Ökkeş bozulmadan kalmış ama, İstanbul’un hiç de sandığı gibi taşı toprağı altın bir kent olmadığını acı bir şekilde anlamıştır

Neşeli Günler

Neşeli Günler

Kazım Efendi ve Saadet Hanım altı çocuklarıyla birlikte yaşayan ve geçimini turşucu dükkanlarından sağlayan ve sürekli atışan bir karı kocadır. Bir gün küçük tartışmaları büyür ve Kazım Efendi üç çocuğuyla birlikte evden çekip gider. İkisi de alttan almayınca ve Saadet Hanım da evden taşınıp izini kaybettirince yıllar süren ayrılık kaçınılmaz olur. Kardeşler büyüyüp çalışacak yaşa geldiğinde, bir gün kardeşlerden Ahmet ve Mehmet aynı kızın ikisini aynı anda idare ettiğini fark edip birbirlerine girer; fakat onları amcaları Ziya ayırır ve gerçeği söyler. Böylece altı kardeş tekrar bir araya gelir ve anne babayı tekrar bir araya getirme planları yapmaya başlarlar.


 Aile Şerefi

Aile Şerefi

At arabasıyla maden suyu, eşya vs. taşıyan Rıza'nın beş çocuğu vardır. Evli olan kızı da, eşiyle eve taşınınca geçinmeleri biraz daha zorlaşır. Bu arada küçük oğluna araba çarpar, bu da bütün aileyi sarsar. Zengin bir ailenin çocuğu olan Oktay -küçük oğluna çarpan arabanın sahibi- Rıza'nın kızını kaçırır ve tüm aile birleşip herşeye karşı koymaya karar verirler.


Babam ve Oğlum

Babam ve Oğlum

Sadık memleketinden üniversite eğitimi için ayrılmıştır. Babası ise onun ziraat mühendisliği okuyup çiftliklerinin idaresini almasını istemektedir. Sadık'ın politikayla aktif olarak ilgilendiğini öğrenen babası Hüseyin oğlunu evlatlıktan reddeder. Sadık yıllar sonra ölümcül hastalığından ötürü oğlu Deniz'i bırakmak için baba evine geri döner.

Gülen Gözler

Gülen Gözler

Yaşar Usta geniş ailesiyle beraber İstanbul’da yaşamaktadır. Karısı, beş kızı ve kendisinden oluşan bu kalabalık ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için çok çalışmak zorundadır. Her şeyin yanında da kızlarının fikirlerini pek de umursamayarak, onlar için uygun damat adayları aramaktadır. Geçim derdi, gönül dertleriyle birleşmenin arifesindedir.

 Canım Kardeşim

Canım Kardeşim

Küçük Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin sadık arkadaşı Halit,birlikte yoksul ama neşeli bir hayat sürdürmektedir. Devamlı bir işleri olmayan ve günlerini daha çok aylaklıkla geçiren bu ikilinin mutluluğu öğretmenin Kahramanla ilgili bir gerçeği ortaya çıkarmasıyla son bulur. Yapılan sağlık taramalarının ardından kan kanseri olduğu anlaşılan Kahramanın en büyük isteği ise bir televizyondur. Halit ve ağabey bundan sonra tüm güçlerini bir televizyon alabilmek için harcayacaktır.


Sultan

Sultan

İstanbul'un varoşlarında geçen filmde, mahallenin genç ve yakışıklı genci ve aynı zamanda mahalle muhtarının oğlu olan Kemal (Bulut Aras) minibüsçülük yapmaktadır. Mahallede pek çok genç kız ile çıkmakta olan Kemal, bir gün Sultan'ı (Türkan Şoray) elde etmeyi planlar. Ancak çetin ceviz çıkan kız yakışıklı genci bayağı bir hırpalar. Bu esnada genç kıza gerçekten aşık olur. Diğer taraftan mahalle muhtarına gelen bazı kişiler gecekonduların bulunduğu yeri satın almış ve herkesi evlerinden atmak istemektedirler. Mahalleli ve muhtar arasında kıyasıya bir kavga başlar. Mahallede en son kalan dul kadın ve birkaç aile daha başka bir yere ev yapmak üzere göç ederken, yakışıklı delikanlı dul kadının peşinden giderek ona evlenme teklif eder.

Peki filmleri nereden izleyeceğiz?

Peki filmleri nereden izleyeceğiz?

Teknoloji ilerledi. Pek çok Yeşilçam yapım şirketi, filmleri asıllarına uygun şekilde restore ederek Youtube kanallarına yüklemeye başladı. Linklere tıklayarak, aşağıda listeli filmlerin restore edilmiş versiyonlarına ulaşabilirsiniz.

Erler Film

Arzu Film

Avşar Film

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çekilişle Picasso'nun 1 milyon avroluk tablosunu kazandı