Bayramda hava nasıl olacak? İşte en yüksek sıcaklıkların olacağı iller…

Bayramda hava nasıl olacak? İşte en yüksek sıcaklıkların olacağı iller…

Meteoroloji bayram boyunca yaşanacak hava sıcaklıkları ile ilgili uyarıda bulundu. Peki, Bayramda hava nasıl olacak? İşte en yüksek sıcaklıkların olacağı iller…

08 Ağustos 2019, Perşembe 16:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kurban Bayramı boyunca ülke genelinde sıcak hava etkili olacak. Meteoroloji hava sıcaklıklarının en yüksek olacağı illeri açıkladı. Peki, Bayramda hava nasıl olacak? İşte en yüksek sıcaklıkların olacağı iller…

Kurban Bayramı arifesinde (10 Ağustos) Doğu Karadeniz'in kıyı kesiminde, bayramın ilk günü Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen hafif sağanak dışında bayram sonuna kadar ülke genelinde havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Kurban Bayramı Hava Tahmin Raporu"na göre, bayram tatili süresince ülke sıcak havanın etkisinde kalacak.

Arife günü Doğu Karadeniz'in kıyı kesiminde, bayramın ilk günü Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen hafif sağanak dışında, bayram sonuna kadar ülke genelinde havanın az bulutlu ve açık olacağı öngörülüyor.

Bu hafta yurdun kuzey ve iç kesimlerinde azalarak mevsim normalleri altına düşen ve hafta ortasından itibaren artmaya başlayan hava sıcaklıklarının, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca sürmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, hafta sonundan itibaren yurdun güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bayram boyunca hava sıcaklıklarının Ankara'da 32-35, İstanbul'da 30-33, İzmir'de 36-39, Trabzon'da 26-28, Samsun'da 28-30, Erzurum'da 29-32, Bursa ve Adana'da 35-37, Antalya'da 37-40, Diyarbakır'da 39-42 ve Aydın'da 40-43 dereceler arasında gerçekleşeceği öngörülüyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlıkta şiddet bitmiyor! Doktora tekme tokatlı saldırı kamerada