Bayramın ikinci günü İstanbullular Boğaz'a akın ettiler

Ramazan Bayramı’nda İstanbul’da kalanlar Adalar'a gitmek için Eminönü İskelesi’ne akın etti. Vapurlar dolup taşarken Boğaz’da yaşanan insan seli havadan görüntülendi

05 Haziran 2019, Çarşamba 16:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ramazan Bayramı’nın 2. gününde İstanbul’da kalan çok sayıda vatandaş Adalar’a gitmek ve Boğaz turu yapmak için Eminönü İskelesi’ne akın etti.

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada’ya gitmek isteyen ve Boğaz turu yapmak isteyen vatandaşlar vapurları doldurdu. Boğazda yaşana insan seli ise havadan görüntülendi.

Görüntülerde çok sayıda vatandaşın iskele girişinde oluşturduğu uzun kuyruklar gözler önüne serildi.


Çocuklarıyla birlikte Adalar'a gitmek isteyen bir anne, "Çocuklarımız çok istiyor. Çocuklarımız için gitmek istiyoruz. Arabalarımız yok, mecburen gitmek zorundayız" dedi.


Bayramın birinci günü de yoğunluktan dolayı beklediklerini ifade eden bir kadın ise, "Büyükada’ya gitmek istiyorduk ama Heybeliada’ya gideceğiz. Hem hava da sıcak. Kısmet olursa gideceğiz" şeklinde konuştu.65 yıldır İstanbul’da yaşayan bir vatandaş da yoğunluk karşısındaki şaşkınlığını dile getirerek "Adalar'a gidiyoruz ama çok kalabalık. Ben 65 senedir İstanbul’dayım. Yani bu yoğunlukta bize sıra geleceğini zannetmiyorum yoğunluk çok" dedi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs salgınında belirtiler değişti