BB ve CC krem nedir? BB ve CC krem arasındaki farklar

Muhtemelen evde ya bir CC kreminiz ya da BB kreminiz var. Biri yeterli sanıyorsunuz. Ama işler tam olarak öyle değil. CC krem ne işe yarar? BB krem ne işe yarar? Sorulardan anlayacağınız gibi, ikisinin görevleri farklı. CC ve BB krem arasındaki farklar, siz ilmeseniz de var yani.

09 Ocak 2021, Cumartesi 16:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 BB krem nedir?

BB krem nedir?

  • “Beauty Balm” (Güzellik kremi) olarak da bilinen BB krem; nemlendirici, makyaj bazı, kapatıcı, renk eşitleyici, güneş kremi ve fondötenin tek bir üründe birleşimi gibidir adeta.
  • Fondötenden daha hafif yapısı ve kapatıcılığı olan BB krem, cildinizin nefes almasını engellemeden cilt kusurlarını kapatmak ve hafif bir ten makyajı görünümüne ulaşmak isteyenler için idealdir.
  • Yaz aylarının vazgeçilmezi olan BB kremler, geniş spektrumlu koruma faktörleriyle cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur.

CC krem nedir?

CC krem nedir?

  • “Colour Correcting” (Renk Dengeleyici) veya “Complexion Correcting” (Cilt Dengeleyici) sözcüklerinin kısaltılmış hali olan CC krem, cilt üzerindeki kızarıklıkları kapatmak ve renk eşitsizliklerini düzenlemek için geliştirilmiştir.
  • BB kremden daha hafif olan yapısıyla sivilceye yatkın yağlı ciltler için idealdir.
  • Ciltte oluşmuş sararmalar, lekeler ve kızarıklıkları CC krem ile kapatabilir, içerisindeki ışık yansıtıcı partikülleri sayesinde anında aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz.
  • Yağlı ciltlerin parlamasını kontrol altına alıp mat bir görünüm sağlarken aynı zamanda da cildi nemlendirir.
  • Hafif yapısıyla makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz.


  Peki ya farkları?

Peki ya farkları?

BB krem daha yoğun yapıda ve bir nevi fondöten görevini üstleniyor. Cildinizde ki kusurları kapatıyor. CC krem ise daha ince yapıya sahip ve büyük kusurları kapatmada yetersiz kalabiliyor.


 Vitamin farkı

Vitamin farkı

CC Kremler C vitamini içerir ve cilt tonunun dengelenmesinde bu vitamin en önemli etkendir. BB kremler ise C vitamini içermez.

 Biri nemlendiriyor, biri eşitliyor

Biri nemlendiriyor, biri eşitliyor

BB Kremler, cildinizi nemlendirmede, kusurların kapatılmasın da ihtiyacınızı karşılayacaktır. CC kremler, cilt kızarıklıkları, solgun ve sarı cilde sahipseniz, cilt tonunu eşitlemenizi sağlayacaktır.

 Cilt sağlığına yönelik

Cilt sağlığına yönelik

Cilt sorunlarına göre CC kremin farklı renkleri mevcut. Morluk ya da kızarıklık karşıtı gibi seçenekleri bulunuyor. Vitamin içerdiğinden, BB kremlere göre cildi daha çok besliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tesettürlü hanımlar için 10 saç bakım önerisi