BBP lideri Destici'den dikkat çeken öneri

Partisinin İzmir İl Başkanlığını ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan BBP Genel Başkanı Destici, "İl sayısının 101'e çıkarılmasını arzu ediyoruz" dedi.

30 Mayıs 2017, Salı 14:18
A A
BBP lideri Destici'den dikkat çeken öneri
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, parti olarak il sayısının 101'e çıkarılmasını arzu ettiklerini söyledi.

Partisinin İzmir İl Başkanlığını ziyaret Destici, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dün Manisa'da hayatını kaybeden BBP'nin kurucularından Ahmet Er'e Allah'tan rahmet dileyen Destici, Er'in yerinin doldurulamayacak birisi olduğu belirtti.

Kış aylarının geride kalmasıyla terör örgütü PKK'nın eylemlerini artırdığını, PKK'nın tüm unsurlarına karşı topyekun mücadele verildiğini, BBP olarak bunu desteklediklerine işaret eden Destici, şöyle devam etti:

"Topyekun mücadeleden kastımız neydi, PKK sadece dağdaki terörist değil, aynı zamanda belediyelere çöreklenmiş, sivil toplum örgütleri kurmuşlar, Meclisteki uzantıları, siyasetteki uzantıları, finans kaynakları, dış desteği... Bunlara karşı topyekun mücadele edilirse ancak o zaman PKK bitirilir demiştik. Şu anda bu yapılıyor. Belediyelere kayyumlar atandı. Bize gelen bilgiler ne kadar isabetli bir karar olduğunu gösteriyor. Dün gece itibarıyla Diyarbakır merkezli PKK'ya karşı büyük bir operasyon başlatıldı. Bu operasyonun da çok başarılı olacağına inanıyorum."
 

"İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER VAR"


BBP olarak Yüksekova ve Cizre'nin il yapılmasına karşı olmadıklarını, il yapılmalarını desteklediklerini vurgulayan Destici, şu görüşlere yer verdi:

"BBP olarak bir ilçeye ayrıcalık yapmıyoruz, il olmayı bekleyen ilçelerimiz var, Polatlı, Nazilli, Suşehri, Yüksekova, Cizre, Alanya gibi. Bu ilçelerimizin tamamının il yapılmasını arzu ediyoruz. İl sayısının 101'e çıkarılmasını arzu ediyoruz BBP olarak. İyi bir etüt çalışması yapılsın ve il sayısı 101 olsun, adı geçen ilçelerin tamamı il yapılsın. Ama özelde şahsen Hakkari'nin ilçeye çevrilerek Yüksekova'nın, ya da Şırnak'ın il hakkını kaybederek Cizre'nin il yapılmasına gönlüm razı değil. Hem Hakkari ve Şırnak il statülerini muhafaza etsin, aynı zamanda Yüksekova ve Cizre de il yapılsın. Verilmiş hakkın doğru olmadığını düşünüyorum. PKK'nın işine gelir. Zaten işsizliğin had safhada olduğu, eğitim ve gelir düzeyinin düşük olduğu illerimiz, dolayısıyla PKK bu konuyu istismar edecektir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.