BBP Sivas İl Başkanlığı'ndan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye sert tepki!

BBP Sivas İl Başkanlığı'ndan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye sert tepki!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici referandumda 'evet' oyu kullanacaklarına yönelik açıklamalarına BBP'nin Sivas İl Başkanlığı'ndan çok sert tepki geldi. Sivas, BBP'nin baba ocağı olarak anılıyor

11 Mart 2017, Cumartesi 12:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici dün partinin referandumla ilgili vereceği oy kararını açıkladı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin 16 Nisan referandumunda 'evet' oyu vereceğini açıkladı. Bu durum BBP tabanında büyük rahatsızlık yarattı. BBP'li taban Mustafa Destici'ye tepki gösterdi. Bu tepkilerden en dikkat çekeni ise BBP Sivas İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklama oldu.
 

DESTİCİ'DEN AÇIKLAMA


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise vaat iddialarına yanıt verdi. Mustafa Destici, "Bu ahlaksızca bir şey. Daha önce partiye katılma gibi teklifler yapıldı. Bu tekliflerin hiçbirini kabul etmedim" dedi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesabında, Genel Başkan Mustafa Destici'nin 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda 'evet' oyu kullanacaklarına yönelik açıklamasına tepki gösterildi. İl başkanlığından yapılan açıklamada "BBP Genel Başkanı Destici'yi kaybettik. Hükümsüzdür" dendi. 

BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas, partinin "baba ocağı" olarak anılıyor. 

BBP Sivas İl Başkanlığı tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlar şöyle:

"BBP Genel Başkanı Destici'yi kaybettik. Hükümsüzdür. Bu anayasa referandumunda da hareket olarak bir parti kararı alınmadı. Zaten bir 'Hareket' değilmişiz, şimdi de değiliz. Hareket tanımını hakkedecek her şey, içinde usül-metodoloji bilgisi içerir. Bu 'usül-metodoloji bilgisi' yoksa 'bu hareket' de yok. Bu karar, 'Kurullarımızdan çıkacak karara göre açıklanacak' demelerine rağmen 'kurullarımızdan çıkan karara göre' açıklanmadı. Bu 'kurulların kararını' Divan üyeleri tarafından yapılan bolca baskılı MKYK Kararına dönüştürüp işin içinden çıkıldı. Ne olup, ne bittiği ise Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılarımızda mevcut.Bu kararı da 3-5 kişi ile alacaksanız bizlere niye dekor yaptınız, konuyu zaten akıbeti önceden belli olan 'biz' istişâremizi yapmadık mı? Sayın Muhatabınız, BBP’lilere yönelik 'Parti açıklamasında evet, sandıkta hayır' beyânlı komik tavrınızı yemeyecek, ilk fırsatta kaldığı yerden devam edecektir. Sizlere artık bundan fazlasını yapsa da, bu saatten sonra dibine kadar haklıdır. 'Genel Başkanımın yanındayım, partimin arkasındayım, şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır' klasik açıklamalarını yapan dostlarımıza 'Zaman kazanmalıyız, ayakta kalmalıyız, bir ve beraber (!) olmalıyız' çarpık açıklaması sonuç itibarı ile kısmen doğru çıkabilir. Ama ilk anda anlaşıldığı şekli ile değil. Kimin ayakta kaldığını, kimin gerçekleşen İlâhi Hikmetlerle işinin gücünün rast gittiğini, Kimin 'Koşgan At' a dönüştüğünü de zaman içerisinde göreceğiz"


BBP referandum kararını açıkladıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin 16 Nisan'da halk oylamasına sunulacak anayasa değişikliği teklifine "Evet" deme kararı aldığını açıklamıştı. "Partimiz hükümet sistemi değişikliğinin dışında kalmama kararı almıştır" diyen Destici, 2 Mart'ta  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşmenin "Evet" kararı vermelerinde etkili olduğunu söylemişti.
 

MUSTAFA DESTİCİ 'VAAT' İDDİALARINA YANIT VERDİ


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programında değerlendirdi. Vaat aldığı eleştirilerine yanıt veren Destici, Parti yönetiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuştuktan sonra kararını açıklaması oldukça dikkat çekmişti. Cumhurbaşkanı’ndan herhangi bir vaat alınıp alınmadığı eleştirilerine de yanıt veren Destici “Bu ahlaksızca bir şey. Daha önce partiye katılma gibi teklifler yapıldı. Bu tekliflerin hiçbirini kabul etmedim. Arkadaşlarıma söyledim. Bir, başında olduğum parti kapanmaz. İki, bir yere ilhak etmem. Bunu herkes kafasına yazsın” açıklamasını yaptı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Laiklik tartışılmaz