BDP'den 'çözüm süreci' eylemi

Gaziantep'te, 50 kişilik BDP'li grup, çözüm süreciyle ilgili hükümetin olumlu bir adım atmadığını öne sürerek eylem yaptı

14 Temmuz 2013, Pazar 19:50
A A
BDP'den 'çözüm süreci' eylemi

BDP’li 50 kişi, akşam saatlerinde polisin önlem aldığı Şahinbey İlçesi Yeşilsu Parkı’nda toplandı. Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup, hükümetin çözüm süreciyle ilgili olumlu bir adım atmadığını ileri sürerek eylem yaptı.

Kalabalık adına açıklama yapan BDP İl Başkanı Bedran Fermanoğlu, "Bizler şunu çok iyi biliyoruz ki Ak Parti, Kürt sorunun çözümünde belli bir plan ve projeye sahip olmadığıdır. Sayın Öcalan’ın başlattığı demokratik çözüm ve özgür yaşam inşa hamlesi Ak Parti’yi hazırlıksız yakalamıştır.

Bundan kaynaklı adım atmada zorlanmaktadır. Ak Parti, kendi isteğiyle adım atmayacak. Ak Parti’ye adım attıracak olan bizim örgütlü mücadelemizdir. Eğer sorunun çözümünde samimi olsalardı başta Kürt halk önderi sayın Öcalan’ın sağlık, güvenlik ve özgürlük konusundaki talepleri zaman geçirmeden yerine getirilirdi" dedi.

Grup, açıklamanın ardından slogan atarak, olaysız şekilde dağıldı.


Ahmet Hamdi ÇİÇEK- Mücahit YOLCU/GAZİANTEP, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.