BDP'den Tatlıses gözaltılarına açıklama

BDP'den Tatlıses gözaltılarına açıklama

22 Mart 2011, Salı 17:17
A A

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul’da uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses soruşturmasında komplo operasyonuyla tutuklanan parti yöneticileri olduğunu savundu.

Demirtaş şunları söyledi: Arkadaşlarımız, Tatlıses saldırısıyla ilişkilendirilmeye çalışılarak en azından medya üzerinden özellikle de AKP’ye yakın medya üzerinden kirli propaganda yürütülerek tutuklandı. Tutuklanan arkadaşlarımızın veya herhangi bir partili yetkilimizin asla Tatlıses vakasıyla hiç bir ilişkisi yoktur.

Böyle kirli, alçakla tezgahın içinde asla olmadık, olmayız. Bunun bilinmesini istiyoruz. Fakat bu komplonun adım adım nasıl gerçekleştiğini de her halde önümüzdeki yargılama süreçinde ortaya çıkaracağız. Bu kirli tezgah bir şekilde partimizle ilişkilendirilmeye çalışılyıyor, ülkücü mafyanın gerçekleştirdiği, arkasında derin güçlerin olduğu bu tezgah partimizle ilişkilendirilmeye çalışılıyor, seçim öncesinde BDP vurulmaya çalışılıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.