Bebe pudrasıyla yapabileceğiniz 6 güzellik ve bakım hilesi

Bebe pudrasını genellikle annelerimiz terleyen ve pişik olan yerleri için kullanırdı. Biz o annelerin çocukları olarak büyüdük ve bebe pudrasının yeni kullanım alanlarını keşfettik. Bakım ürünleri arasında en uygun fiyata ulaşabileceğiniz bebe pudraları hayatımızı kurtarabilir. İşte bebe pudrasıyla yapabileceğiniz 8 güzellik ve hilesi!

15 Mayıs 2020, Cuma 18:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Makyaj sabitleyici olarak pudra

Makyaj sabitleyici olarak pudra

Makyajın yüzünüzde daha uzun süre kalmasını istiyorsanız makyaj sabitleyici kullanmalısınız. Bununla beraber sabitleyicilere, bu kadar çok para vermek zorunda değilsiniz. Pudrayı bunun için kullanabilirsiniz. Makyajınızı tamamlayın. Sonrasında allık fırçanızı pudraya bandırarak yüzünüzde gezdirin. Makyajınızı sabit kılsın. Fazla kullanmamaya özen gösterin çünkü beyazlık abartılı olabilir.

Kuru şampuan olarak bebe pudrası

Kuru şampuan olarak bebe pudrası

Özellikle koyu renkli saçlarda daha çabuk kendini belli eden yağlanma sorunu, pudra ile son bulabilir. Saçlarınız yağlanmaya başladığında diplerine ve ortalarına bir miktar pudra serpiştirin. Böylece tanecikler yağlanmayı emecek ve yavaşlatacaktır.

Maskaranızı pudrayla güçlendirin

Maskaranızı pudrayla güçlendirin

Makyajınız esnasında sıra kirpiklere geldiğinde rimelinizi kullanmadan önce bir miktar pudra sürün. Hemen arkasından rimeli uygulayın. Kirpikleriniz, daha iri ve daha dolgun görünecektir. Bu uygulamayı her rimel sürdüğünüzde değil daha çok haftada bir kere uygulamanızda yarar var.

Ayak kokusu için bebe pudrası

Ayak kokusu için bebe pudrası

Terleme karşıtı olan pudra, ayak ve ayakkabılarınızdaki kokuya da engel olacaktır.

Nemlendirici olarak bebe pudrası

Nemlendirici olarak bebe pudrası

Bebek pudrası ve iki yumurta akını sürüp temiz olan cilde uygulayın. Yaklaşık 15 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra çıkarın. Çıkarma işlemini daha çok ılık su ile yapmalısınız. Uyandığınız gibi uygulayacağınız bu maske, yüzünüzün tüm gün ihtiyacı olan nemi almasını sağlayacak. 

Ağda sonrası yatıştırıcı olarak bebe pudrası

Ağda sonrası yatıştırıcı olarak bebe pudrası

Özellikle kuaförlerde yüzünüz için ağda yaptırdıktan sonra dakikalarda içerde mahsur kalmanıza gerek kalmayacak. Çünkü bebek pudrası, yüzünüzün kırmızı olmasına rahatlıkla engel olabilir. Ağdayı yaptırdıktan hemen sonra yüzünüze biraz pudra uygulamanız yeterli. Pudra kullanımını sadece yüzde değil tüm vücutta uygulayabilirsiniz. Vücudunuzun ağdadan kızaran ya da tahriş olan bölgelerine kolaylıkla uygulanabilir. Daha az acı çekerek ağdayı atlatabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Azalan makyaj malzemelerini değerlendirmenin 8 yolu