Bebeğin cinsiyetini öğrenmenin eğlenceli yolları

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için tıbbi çözümler dışında o kadar çok eğlenceli yol var ki…  

30 Mayıs 2017, Salı 09:40
A A

Anne ve baba adayları bebekleri olacağını öğrendikleri ilk andan itibaren cinsiyetinin ne olacağını merak etmeye başlarlar. Günümüzde bu konu artık çok kolay.  

3D, 4D Ultrasonlar sayesinde ebeveynler bebeklerinin cinsiyetini öğrenmelerinin yanı sıra doğunca nasıl bir şey olacağı ve kime benzeyeceğine kadar pek çok bilgiye sahip olabiliyorlar. Ancak anne babaların ilk aylarda bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeleri için biraz beklemeleri gerekiyor.  

Burada devreye geçmiş dönemlerde bebeğin cinsiyetini anlamak için kullanılan bazı yöntemler giriyor. Hemen hatırlatalım bebek cinsiyetini tahmin etmede fikir veren bu yöntemlerin hiçbir bilimsel dayanağı yoktur.  

Sadece anne babaların merakını gidermenin eğlenceli bir yoludur ve kesin sonuç içermez. İşte, bebeğimizin cinsiyetini bazen eğlenceli bazen de tuhaf bir şekilde öğrenmenin yolları...  

KARNIN AŞAĞIDA YA DA YUKARIDA OLMASI

KARNIN AŞAĞIDA YA DA YUKARIDA OLMASI

Karnınızın yukarıda ya da aşağıda olması bebeğinizin kız mı? Erkek mi? Olacağı konusunda size fikir verir. Eğer karnınız yukarda ise, pembe bebek kıyafetleri hazırlamaya başlayın.  

KALP ATIŞ HIZI

KALP ATIŞ HIZI

Bebeğinizin kalp atış hızı bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmenin bir diğer yoludur. Doktor muayenesinde bebeğinizin kalp atışının sesini dinlerken, doktorunuza bebeğinizin kalp atışını sorun.  Bebeğinizin kalp atış hızı dakikada 140 ve üzeri ise, bebeğinizin kız olma ihtimali yüksektir.  

TATLI YA DA EKŞİYE AŞERME

TATLI YA DA EKŞİYE AŞERME

Aşerme döneminde canınızın çok çektiği yiyeceklerin bebeğinizin cinsiyetine işaret ettiği ifade edilir. Anne adayı tuzlu veya ekşi yiyecekleri yemeği daha çok istiyorsa bebeğinin erkek olacağı söylenir.  

YAŞ VE YIL TEK Mİ ÇİFT Mİ?

YAŞ VE YIL TEK Mİ ÇİFT Mİ?

Bebek cinsiyeti belirlemede Maya efsanelerine göre, anne adayının hamile kalma yaşı ve yılının etkili olduğu belirtilir. Buna göre, anne adayının hamile kalma yaşı ve hamile kaldığı yıl çift ise bebek kız olur. Birisi çift diğeri tek ise bebek erkektir.  

İDRARIN RENGİ

İDRARIN RENGİ

Hamilelik döneminde anne adayının idrarının renginin bebeğin cinsiyetini belirttiği ifade edilir. Bunun için bir kaba konan idrarın içerisine bir çorba kaşığı kadar lavabo açacağını dökülmesi sonrasında idrarın rengi yeşil ise kız, mavi ise, erkek bebeğiniz olacağı söylenir.  

ANAHTAR SAKLAMA

ANAHTAR SAKLAMA

Bebek cinsiyeti belirlemenin diğer bir eğlenceli yolu da hamile olan kişiye arkadaşları tarafından yapılan anahtar oyunudur. Bu oyunda anne adayının önüne anahtar konur. Anne adayı anahtarı eğer uç kısmından tutarsa bebek erkek, alt (geniş) olan yerinden tutarsa bebek kız olur.  

ÇİN TAKVİMİ

ÇİN TAKVİMİ

Eski çağlarda kullanılan Çin takvimine göre, cinsiyet belirleme yönteminde, hamile kalınan yaş ve ayın bebeğin cinsiyetini belirlediği belirtilir. İnternete pek çok sitede bu yöntemi test etmeniz mümkündür. Bebeğinizin Erkek Olduğunu Anlamanın 13 İlginç Yolu  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.