Bebeğin cinsiyetini tahmin et! Bebeğin cinsiyetini anlamak için kullanılan yöntemler

Anne ve baba adayları bebekleri olacağını öğrendikleri ilk andan itibaren cinsiyetini merak etmeye başlarlar. Günümüzde 3D, 4D Ultrasonlar sayesinde ebeveynler bebeklerinin cinsiyetini öğrenmelerinin yanı sıra doğunca nasıl bir şey olacağı ve kime benzeyeceğine kadar pek çok bilgiye sahip olabiliyorlar. Ancak anne babaların ilk aylarda bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeleri için biraz beklemeleri gerekiyor. Bebeğin cinsiyetinin doğumuna kadar bilinmediği dönemler çok geride kalsa da günümüzde anneler ve babalar cinsiyetini öğreneceği güne kadar bazı geleneksel yöntemlere başvuruyor. Bebek heyecanı yaşayan çiftler merakını gidermek için eğlenceli bazen de tuhaf bir şekilde öğrenmenin yolları merak ediyor. İşte Bebeğin cinsiyetini anlamak için kullanılan yöntemler…

05 Ocak 2020, Pazar 17:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Karnın aşağıda ya da yukarıda olması

Karnın aşağıda ya da yukarıda olması

Karnınızın yukarıda ya da aşağıda olması bebeğinizin kız mı yoksa erkek mi olacağı konusunda size fikir verebilir. Eğer karnınız yukarıda ise, pembe bebek kıyafetleri hazırlamaya başlayın.  

Bebeğin kalp atış hızı

Bebeğin kalp atış hızı

Bebeğinizin kalp atış hızı bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmenin bir diğer geleneksel yoludur. Doktor muayenesinde bebeğinizin kalp atışının sesini dinlerken, doktorunuza bebeğinizin kalp atışını sorun. Bebeğinizin kalp atış hızı dakikada 140 ve üzeri ise, bebeğinizin kız olma ihtimali yüksektir.

Tatlı mı yoksa ekşi mi aşeriyorsun?

Tatlı mı yoksa ekşi mi aşeriyorsun?

Aşerme döneminde canınızın çok çektiği yiyeceklerin bebeğinizin cinsiyetine işaret ettiği ifade edilir. Anne adayı tuzlu veya ekşi yiyecekleri yemeği daha çok istiyorsa bebeğinin erkek olacağı söylenir.  

Hamile kalma yılı ve çift yıl efsanesi

Hamile kalma yılı ve çift yıl efsanesi

Bebek cinsiyeti belirlemede Maya efsanelerine göre, anne adayının hamile kalma yaşı ve yılının etkili olduğu belirtilir. Buna göre, anne adayının hamile kalma yaşı ve hamile kaldığı yıl çift ise bebek kız olur. Birisi çift diğeri tek ise bebek erkektir.  

Annenin idrar rengi

Annenin idrar rengi

Hamilelik döneminde anne adayının idrarının renginin bebeğin cinsiyetini belirttiği ifade edilir. Bunun için bir kaba konan idrarın içerisine bir çorba kaşığı kadar lavabo açacağını dökülmesi sonrasında idrarın rengi yeşil ise kız, mavi ise, erkek bebeğiniz olacağı söylenir.  

Anahtar oyunu

Anahtar oyunu

Bebek cinsiyeti belirlemenin diğer bir eğlenceli yolu da hamile olan kişiye arkadaşları tarafından yapılan anahtar oyunudur. Bu oyunda anne adayının önüne anahtar konur. Anne adayı anahtarı eğer uç kısmından tutarsa bebek erkek, alt (geniş) olan yerinden tutarsa bebek kız olur.  

Çin takvimi

Çin takvimi

Eski çağlarda kullanılan Çin takvimine göre, cinsiyet belirleme yönteminde, hamile kalınan yaş ve ayın bebeğin cinsiyetini belirlediği belirtilir. İnternette pek çok sitede bu yöntemi test etmeniz mümkündür. Ancak burada kullanılan yöntemlerin bilimsel olmadığını da belirtelim.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hamilelikte hayat kurtaran 7 tüyo