Bebek katillerini bulana 1 milyon dolar ödül!

Güney Avustralya Eyalet hükümeti 2004 ve 2010 yılında 2 bebeği öldüren ve halen yakalanamayan katilleri ihbar edene 1 milyon Avustralya (2 milyon 645 bin Türk Lirası) doları ödül verileceğini  duyurdu

07 Temmuz 2017, Cuma 16:21
A A
Güney Avustralya Polisinin yaptığı açıklamada, Dylan Robert James Lindsay isimli bebeği 2004, Lily Jean Schettini adlı bebeğin ise 2010 yılında öldüren katillerin halen yakalanamadığı hatırlatıldı.
 

ÖDÜL 1 MİLYON AVUSTRALYA DOLARI


Açıklamada, bu bebeklerin katillerini bulana ya da polise bulunmasında katkı sağlayanlara 1 milyon Avustralya (2 milyon 645 bin Türk lirası) doları ödül verileceği bildirildi.
 

DYLAN, ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDE 11 AYLIKTI


Polis kayıtlarında, karın bölgesindeki yaralanmalardan dolayı hayatını kaybettiği belirtilen Dylan, 28 Mart 2004 yılında Güney Avustralya’nın Port Lincoln kentindeki bir evde ölü bulunmuştu.
Uyuşturucu bağımlısı olduğu belirtilen annenin bir arkadaşının evine 18 aylık Dylan ve ablasını bakım için bıraktığı raporlarda yer alıyor. Dylan bırakıldığı evde ölü bulunmuş, karın bölgesindeki morlukların ise keçeli kalemle boyanarak kapatılmaya çalışıldığı tespit edilmişti.
Polisin başlattığı soruşturmada şüpheli bulunan ve bebeği öldürdükleri gerekçesi ile iki kişi tutuklanmış ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.

LİLY, 18 AYLIKKEN HAYATINI KAYBETMİŞTİ


Adelaide’ın Smithfield Plains semtindeki evinde 2010 yılında cansız bedeni bulunan 18 aylık Lily adlı bebeğin polis raporlarında hırpalandığı veya düşme sonucunda travma geçirerek hayatını kaybettiği bilgileri yer alıyor.
Kendi evlerinde ölü bulunan Lily, normalde annesi, ablası ve annesinin erkek arkadaşı ile birlikte yaşıyordu fakat öldürüldüğü gece evlerinde bir kadın ve bir erkek misafir de bulunuyordu. Polisin yaptığı soruşturmalarda Lily bebeğin katil veya katilleri bulunamadı.
Güney Avustralya  Polisinden Mark McEachern, vaat edilen 1 milyon dolar ödül ile o gece evde olanların veya olay hakkında bilgisi olanların konuşacağını umduklarını hatırlatarak, "Bana göre bu küçük kıza ne olduğunu sadece o gün evde olanlar biliyor’’ dedi.

Güney Avustralya Polisi iki bebeğin öldürülme olayının aydınlatılması için konulan ödülün haricinde olaylarla ilgili bilgi sahibi olanlardan yardım istiyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.