Bebekler onlara emanet

Adana’da doğduktan hemen sonra corona virüs şüphesiyle tedaviye alınan 3 bebeğe sağlık çalışanları anneleri gibi bakıyor. İstanbul’da da virüs tedavisi gören bebeklere gösterilen özen uluslararası ajanslara haber oldu. Dünyaca ünlü sokak ressamı Banksy’nin çizdiği gibi, bebeklerimiz süper kahramanlara emanet.

09 Mayıs 2020, Cumartesi 08:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu zorlu dönemin süper kahramanlarının sağlık çalışanları olduğunu, Banksy İngiltere’deki Southampton Hastanesi’nin duvarına çizmişti. İşte bu süper kahramanlar, Türkiye’de de her gün yeni hikayelere imza atıyor.

Adana’da anneleri COVID-19 olan 3 bebek, Marsa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde doğduktan hemen sonra tedaviye alındı. Bebekler negatif ama kontrol altındalar.

Annelerinin bile görmediği bebeklere 2 hemşire 24 saat nöbet sistemiyle bakıyor. Pandemi odasında görev yapan Özen Yörük, “Onlara biz annelik yapıyoruz. Anneleri hiç merak etmesin, yavrularına çok iyi bakıyoruz. Gözleri arkada kalmasın” dedi.

Serviste corona virüs şüphesiyle doğan bebekler yatıyor. Testleri negatif çıkan bebeklere 14 günlük karantina süreçlerinde hemşireler bakıyor.

Banksy’nin çiziminde çocuk süper kahramanlar Batman ve Örümcek Adam oyuncağını çöpe atıp Süperman pelerinli hemşire oyuncağını tercih ediyordu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nefes kesen fotoğraf