Bebeklerde tırnak batmasına ne iyi gelir?

Bebeler zamanla büyümeye başladığında ebeveynler tırnaklarıyla ilgili bir sorun olduğunu görebilir. Peki, bebeklerde tırnak batmasına ne iyi gelir? Bebeklerde tırnak batığı nasıl geçer? Bebeklerde tırnak batmasıyla ilgili merak edilen her şey haberimizde.

13 Ağustos 2020, Perşembe 17:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebeğiniz büyüdükçe tırnağının içe doğru battığını fark edebilir ve önceden önlem almak isteyebilirsiniz.Peki, bebeklerde tırnak batmasına ne iyi gelir? Bebeklerde tırnak batığı nasıl geçer? Bebeklerde tırnak batmasıyla ilgili merak edilen herşey haberimizde. 

Bebeklerde tırnak batmasının nedenleri

Tırnakları yanlış kesmek

Bebeklerde tırnak batmasının en sık karşılaşılan nedeni bebeğin tırnağını çok derinden kesmek, düz kesmek yerine hilal şeklinde kesmek bebekte tırnak batması meydana gelme riskini artırır. Tırnaklar çok derin kesilmemeli ve düz şekilde kesilmelidir.

Dar ayakkabı yahut çorap kullanımı

Bebeğinizin çorapları çok sıkıysa yahut ayakkabısı dar gelip parmak kısmını sıkıyorsa bu durumda bebekte tırnak batmasına neden olabilir.

Yaralanma

Bebeğinizin tırnakları çeşitli nedenlerden dolayı çıktıysa yahut hasar gördüyse yeni çıkan tırnak cilde batık olarak çıkabilir.

Parmak üzeri yürüme

Ayak parmakları üzerinde yürüme alışkanlığı olan bebeklerde de batık tırnak sorunu ile sıkça karşılaşılabilir.

Enfeksiyon

Ayak ve tırnak bölgesindeki enfeksiyonlarda bebeğin tırnağının batık çıkmasına yol açabilir. Özellikle mantar enfeksiyonlarında bu durum yaşanabilir.


Bebeklerde tırnak batması nasıl geçer?

Bebeklerde tırnak batması nasıl geçer?

Bebeğinizde tırnak batması varsa onu bir Cildiye doktoruna götürün. Doktorunuza danışıp bebeğinizin tırnak batması olan elini veya ayağını her gün iki veya üç kez ılık sabunlu suda yaklaşık on dakika boyunca bekletin. Su ile durulayıp havluyla kurulayın. Ardından doktorunuzun verdiği antibiyotik merhemi kullanın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bebeklerde burun tıkanıklığına soğan iyi gelir mi?