Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman belli olacak?

Bedelli askerlik başvuru süreci tamamlandı şimdi gözler 4. celp döneminde... 15 bin TL ödeyip bedelli askerlik yapmaya hak kazananlar, "4. celp dönemi ne zaman belli olacak?" sorusunu soruyor. Bu nedenle Milli Savunma Bakanlığının resmi sitesi de sık sık kontrol ediliyor.

06 Kasım 2018, Salı 15:28
A A
Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman belli olacak?

Bedelli askerlik başvuru süreci geçen pazar sona erdi. 600 bini aşkın vatandaş ücretlerini ödeyerek bedelliden yararlanmaya hak kazandı. Şimdi yüz binlerce bedelli adayı 4. celp döneminin tarihini merak edip plan çizmeye çalışıyor. Akıllardaki tek soru ise: "Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman belli olacak?"

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bedelli askerlik 4. celp dönemi için Milli Savunma Bakanlığından henüz resmi bir açıklama yok. 4. celp döneminin, Kasım ayı er celbinde silahaltına alınacak yükümlülerin işlemlerinin bitmesinin ardından belli olacağı düşünülüyor.

BAKAN AKAR'DAN TEK TİP ASKERLİK AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bedelli askerlik dövizli askerlik klasik askerlik ne olacak bunun sonu diyorsunuz, 2-3 aydan beri çalışma yürütülüyor henüz sonuçlanmadı tartışmalı pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2-3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor" dedi.
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.