'Behzat Ç'ye ceza

RTÜK, Behzat Ç. adlı diziye,''Argo'' cezası verdi. RTÜK üyesi Vahap Darendeli ise, dizideki polislerin içki içip, alkollü araç kullandıklarını savunarak ''Alkolü özendirmekten'' de ceza istedi.

06 Haziran 2011, Pazartesi 08:21 Son Güncelleme:
A A
'Behzat Ç'ye ceza

RTÜK, ‘’Behzat Ç.’’ adlı dizide ‘’ Kötü Türkçe ve argo kullanıldığı’’ gerekçesiyle, Star  TV’ye uyarı cezası verdi. RTÜK üyesi Vahap Darendeli ise, dizideki polis karakterlerinin meyhanelere gidip içki içtiklerini ve alkollü olarak araç kullandıklarını savunarak,  ‘’ Alkolü özendirmekten’’ de ceza verilmesini istedi.

GAZETEPORT’un edindiği bilgiye göre RTÜK’ün son toplantısında  Behzat Ç adlı diziye ‘’ Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlakî gelişimini olumsuz yönde etkilediği’’ gerekçesiyle uyarı cezası verdi. Koruyucu işaret konularak, daha geç saatte yayınlanması gerektiğini de bildirdi.

RTÜK üyesi Vahap Darendeli ise diziye ‘’Alkolü özendirdiği’’ gerekçesiyle ceza verilmesini isteyerek, ‘’ Dizide masanın üzerinde bira şişeleri görülmekte, bira içip araba kullanılmakta, polis ekibinin meyhanede içki içen görüntülerine de sıklıkla yer verilmektedir. Diziye alkol gibi bağımlılık yapan madde kullanımı  özendirdiği için müeyyide uygulanmalıdır’’ dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (24 Ocak 2020)