Bekçi alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Tarih verildi mi?

Bekçi alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Tarih verildi mi?

8 bin 187 bekçi alımı için başvuru süreci sona ermişti. 1 Nisan'ın üzerinden 7 gün geçti. Her geçen gün başvuru sonuçlarına ilişkin detaylar merak ediliyor. Bekçi adayları "Bekçi alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?" sorusunu yöneltiyor.

08 Nisan 2019, Pazartesi 13:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

81 ilde 8 bin 187 bekçi alınacak. Çarşı ve mahallelerde görev yapacak olan bekçilerin, başvuru süresi 1 Nisan'da sona erdi. Başvuruların tamamlamasıyla birlikte akla gelen ilk soru "Bekçi alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?" oldu. İşte süreç hakkındaki bilgiler...

BEKÇİ ALIMI ÖN BAŞVURULARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Bekçi alımı için ön başvurular 18 Mart'ta başlamıştı. Geçen seneki süreçte 40 günlük bir zaman dilimi vardı. Bu yıl yaptığımız değerlendirmelerin ardından ön başvuru sonuçlarının 27 Nisan tarihinde açıklanması bekleniyor. 

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bekçi alımı sınavı, geçtiğimiz dönem alınan başvurularda, müracaatların son gününden yaklaşık üç ay sonra gerçekleştirilmişti. Bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, bu dönem gerçekleştirilecek olan sınavın haziran ayının son günleri ya da temmuz ayının ilk günlerinde yapılması bekleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! İçişleri'nden yeni genelge: Çalışma saatleri belli oldu