Bekçilik ön sağlık ve başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Bekçilik sınavı ne zaman?

Bekçilik ön sağlık ve başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Bekçilik sınavı ne zaman?

8 bin 187 bekçi alımı için ön başvuru sonuçları 11 Nisan'da açıklanmıştı. Ardından 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı'na katılacak adayların şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolü merkezleri ile tarihleri açıklandı. Aradan 6 gün geçti ve sonuçlar için nefesler tutuldu. Peki, bekçilik ön sağlık ve başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

17 Nisan 2019, Çarşamba 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Bekçilik ön başvuruları 18 Mart'ta başladı 1 Nisan'da ise sona erdi. 10 gün boyunca ön başvuru sonuçları beklendi ve 11 Nisan'da sonuçlar ilan edilip 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı'na katılacak adayların şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolü merkezleri ile tarihleri açıklandı. Adaylar, ön sağlık kontrollerinden geçerken bir yandan da sonuçları merak ediyor.

ÖN SAĞLIK VE BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Bekçilik ön sağlık sonuçları hakkında yapılan net bir açıklama yok. Bir önceki bekçilik alımı ile ilgili süreç 27 Mayıs'ta başlamış ön sağlık ve başvuru merkezlerinin ilanı 6 Temmuz'da açıklanmıştı. Adaylar 20 Ekim'de sınav girmişti. Şimdi bu süreç göz önünde bulundurulduğunda Sonuçların 25 Haziran tarihinde açıklanması bekleniyor. Sınavın ise 25 Temmuz'da yapılması bekleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fuat Oktay: Esed ve rejim unsurları bu alçakça saldırının bedelini ağır ödeyecekler