Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli mi?

Polis Akademisi yaptığı duyuruyla çarşı ve mahallelerde görevlendirmek üzere 7 bin bekçi alınacağını açıklamıştı. On binlerce kişi başvurularını tamamlayıp 20 Ekim'de sınava girdiler. Şimdi bekçi adaylarının cevap aradığı konu, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı...

24 Ekim 2018, Çarşamba 17:21 Son Güncelleme:
A A
Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli mi?

Bekçilik sınavının üzerinden bugün itibarıyla 4 gün geçti. Bekçi adayları sonuçlara bir an önce ulaşmak isterken sınav takvimini henüz öğrenmeyen adaylar ise "Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu sorarak her mecradan yanıt bulmaya çalışıyor. İşte sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih...

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuçları takvime göre 26 Ekim Cuma günü Polis Akademisi'nin resmi sitesinden açıklanacak. Adaylar 4 gün içinde sınav sonuçlarına itiraz edebilecek. 

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır. 

Sıradaki haber yükleniyor...