Bekçilik sınavı soru ve cevapları yayımlandı! MEB soru ve cevapları sorgulama

Bekçilik sınavı soru ve cevapları yayımlandı! MEB soru ve cevapları sorgulama

Bu sabahtan itibaren bekçi adayları 13 Temmuz'da girdikleri bekçilik sınavı soru ve cevaplarını bekliyordu. MEB saat 17.35'te heyecanlı bekleyişe son verdi ve soru ve cevapları yayımladı.

16 Temmuz 2019, Salı 17:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

On binlerce bekçi adayını gözü bugün hem MEB'de hem de Polis Akademisi'ndeydi. Polis Akademisi bekçilik sınavı soru ve cevaplarının bugün açıklanacağını daha önce yayımladığı kılavuzda duyurmuştu. Adaylar gün boyu "Soru ve cevaplar saat kaçta açıklanacak?" sorusuna cevap aradılar

BEKÇİLİK SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

Bekçilik soru ve cevaplarının saat kaçta açıklanacağına dair Polis Akademisi'nden ve MEB'de yapılan resmi bir duyuru yoktu. MEB saat 17.35'te soru ve cevaplar erişime açtı.

1. Dönem A Kitapçığı İçin Tıklayınız

1. Dönem B Kitapçığı İçin Tıklayınız

2. Dönem A Kitapçığı İçin Tıklayınız

2. Dönem B Kitapçığı İçin Tıklayınız

SINAV İTİRAZLARI

Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçlarının https://www.pa.edu.tr/, www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır.

İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir. 

Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve ekinde dekontu olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Araç içinde maske takmayan kişilere ceza