Belçika ordusunda 'hanım evladı' tartışması

Yaş ortalaması 44'e yükselen Belçika ordusu gençleri orduya katabilmek için yeni yöntemler aramaya başladı

18 Nisan 2018, Çarşamba 14:50
A A
Belçika ordusunda 'hanım evladı' tartışması
İngiltere’de yayımlanan The Times gazetesinin haberine göre ordu, askerlere kışla yerine evlerinde kalma imkanı tanımayı düşünüyor. Bir diğer değişim ise acemi eğitimleri sırasında hafta sonu eve gitme imkanı olacak.

Belçika gazetesi Het Nieuwsblad’a konuşan Savunma Bakanlığı sözcüsü, “Askerleri kışla dışında vakit geçirebilmeleri için serbest bırakmayı düşünüyoruz” dedi. Fakat bu öneri, eski askerlerin tepkisini çekti.

Eski bir paraşüt birliği eri olan Danny Lams, “Bir orduyu böyle geliştiremezsiniz” dedi ve ekledi: “Savaşı hanım evlatları değil askerler yapar. Cepheye annelerini özleyen askerlerle gidemezsiniz. Biz eskiden su sızdıran muşambaların altında soğuk zeminde yatardık.”

Savunma uzmanı Luc de Vos ise ordunun iş ilanlarına gençlerin itibar etmediğini söyledi. Vos, “Ordu modern topluma ayak uyduruyor ve bu toplum eskisi kadar sert değil” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.