Belçika'daki saldırı sonrası Avrupa teyakkuzda

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'da 11, AB kurumları yakınlarındaki Maelbeek metro istasyonunda 10 kişinin hayatını kaybettiği saldırılar sonrası Avrupa alarma geçti

22 Mart 2016, Salı 13:37
A A
Belçika'daki saldırı sonrası Avrupa teyakkuzda

Almanya'da dünyanın en büyük transit havalimanlarından biri olan Frankfurt Havalimanı'nda güvenlik seviyesi artırıldı. İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Gatwick Havalimanı'nda da güvenlik önlemleri artırıldı. 

 

 

Hollanda ordusu da, Twitter üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Belçika'daki saldırılar sonrası havalimanları ve sınırlarda güvenlik önlemlerinin artırıldığı ifade edildi.

 

 

İngiltere Başbakanı David Cameron da, Belçika'daki patlama sonrası kriz masası kurulduğunu ve kendisinin başkanlık yapacağını söyledi. Cameron, "Brüksel'deki olaylar nedeniyle şoke oldum. Yardım için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

Fransa'da da bir kriz masası oluşturuldu. Toplantıya Cumhurbaşkanı François Hollande ve içişleri bakanı da katılıyor.

Ülkedeki havalimanları ve tren istasyonlarında güvenlik önlemleri artırılırken, AFP'ye konuşan bir kaynak, Fransa'nın Brüksel'den gelen trenleri kontrol ettiğini aktardı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Brüksel'deki patlama anından ilk kareler